Bramki płatności

Przed wyborem właściwej bramki płatności stają zazwyczaj właściciele sklepów internetowych. Możliwość opłacenia zamówienia przy pomocy tej metody często decyduje o finalizacji transakcji. Bramka płatności umożliwia bezpieczne pobranie środków z konta klienta i przekazanie je adresatowi w czasie rzeczywistym. Autoryzacji transakcji dokonuje się przelewem mobilnym, kartą kredytową lub BLIKiem. Co to w ogóle są bramki płatności i jak działają?

Bramka płatności – co to jest i jak działa?

Przelew online zrealizowany za pośrednictwem bramki płatności umożliwia pobranie środków od klienta w sposób szybki i sprawny, niemalże natychmiast przekazując je adresatowi. Cieszą się one dużym zaufaniem i popularnością zwłaszcza w branży e-commerce. Przelewy bezgotówkowe wpłynęły na zwiększenie wygody zakupów online oraz skrócenie czasu księgowania pieniędzy. Jak działają bramki?

  1. Klient autoryzuje transakcję w bankowości internetowej.
  2. Pobrane z konta środki zostają natychmiast przesłane na dedykowane dla klienta konto przejściowe.
  3. Sprzedawca ma bieżący dostęp do konta i sam decyduje kiedy zgromadzone wpływy chce przesłać na konto główne firmy.

Bramka płatności to funkcjonalne i bezpieczne rozwiązanie. Pozwala klientom bezproblemowo dokonać zakupów. Nie ma znaczenia, jaki sposób płatności klient wybierze ani w jakim banku posiada konto. Przelew online bowiem zrealizowany zostanie szybko i bezpiecznie. Najczęściej spotykane z bramki w Polsce to:

  • PayU,
  • Dotpay,
  • Przelewy,
  • TPay.

Czym kierować się przy wyborze bramki płatności?

Na rynku dostępnych jest wiele bramek płatności, nie dziwi więc, że decyzja jest trudna do podjęcia. Wybierając dostawcę usługi, przede wszystkim należy zweryfikować, czy przelew online będzie bezpieczny. Bramka musi posiadać wymagane certyfikaty oraz spełniać obowiązujące normy bezpieczeństwa. Pamiętać należy o bezpiecznym przetwarzaniu danych obu stron transakcji. Obsługa oraz integracja powinna być łatwa i intuicyjna. Warto więc przetestować różne rozwiązania i wybrać to spełniające nasze oczekiwania. Przemyśleć można również kwestię płatności w różnych walutach. Pozwoli to dotrzeć do nowej grupy odbiorców oraz podnieść wiarygodność i renomę firmy. Nie bez znaczenia są opłaty i prowizje od wartości transakcji. Biznes powinien być jak najbardziej opłacalny. Wybór odpowiedniego usługodawcy wymaga przeanalizowania rodzaju działalności, zasięgów prowadzonej działalności, oszacować ilość zamówień. Konieczne jest także zorientowanie się, czy możliwe jest właściwe zintegrowanie bramki ze sklepem lub stroną internetową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here