Szukasz leasingu na używane auto? Zobacz na co zwrócić uwagę

Prowadzisz firmę i chcesz rozbudować flotę pojazdów? Kredyt bankowy to nie jedyna zewnętrzna forma finansowania. Leasing samochodowy to rozwiązanie, które – chociaż kojarzone przede wszystkim z fabrycznie nowymi pojazdami, dotyczy również używanych aut. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty leasingowej.

Chociaż rośnie zainteresowanie fabrycznie nowymi samochodami, używane auta cieszą się niesłabnącą popularnością. Są wybierane nie tylko przez osoby prywatne, ale i przedsiębiorców. Zamiast jednak angażować całe firmowe środki, można zdecydować się na leasing samochodowy.

Dopuszczalny wiek pojazdu

Chociaż firmy leasingowe funkcjonują w oparciu o mniej restrykcyjne zasady, leasingowany pojazd – podobnie jak w przypadku kredytu – musi spełniać kryterium wiekowe.

Sprawdź, jaki jest maksymalny dopuszczalny wiek auta używanego. Dzięki temu unikniesz rozczarowania, gdy okaże się, iż firma leasingowa nie finansuje pojazdów starszych niż np. 3 lata. Pamiętaj przy tym, że na rynku dostępne są oferty dla aut do 7 lat (wiek pojazdu + okres finansowania).

Wysokość opłaty wstępnej

Opłata wstępna (tzw. czynsz inicjalny) to kwota stanowiąca procentową wartość pojazdu, jaką trzeba uregulować w momencie podpisywania umowy. Im niższa opłata wstępna, tym mniej pieniędzy „na start” potrzebuje przedsiębiorca.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby na wstępie zaangażować minimalną kwotę, szukaj leasingu samochodowego z czynszem inicjalnym już od 0%.

Wysokość miesięcznej raty

Dla budżetu firmowego niemałe znaczenie ma wysokość miesięcznej raty leasingowej. Im jest ona niższa, tym większe prawdopodobieństwo zachowania płynności finansowej.

Chcąc obniżyć wysokość miesięcznego zobowiązania, warto rozważyć Leasing SMARTPLAN na używane auta dostępny w ofercie Toyota Leasing. Rata może być niższa nawet o 60% w porównaniu ze standardową propozycją. Wynika to ze specyfiki tej formy finansowania – jest to tzw. leasing oparty na wysokiej wartości rezydualnej.

Częstotliwość wymiany pojazdu

Leasing operacyjny daje przedsiębiorcy dwie możliwości po zakończeniu umowy: może zdecydować się na wykupienie auta i jego użytkowanie jako właściciel lub zrezygnować z wykupu i wymienić pojazd na nowy.

Niektóre oferty leasingowe pozwalają na wymianę samochodu na nowy już po 12 miesiącach.

Wymagane formalności

Wybierając firmę leasingową, zwróć uwagę na procedury. Jeżeli zależy Ci na czasie, wybierz opcję pozwalającą dopełnić formalności bezpośrednio np. u dealera.

Zwróć przy tym uwagę na wymagane formalności – sprawdź, jakie dokumenty będą Ci potrzebne. Im mniej dokumentów musisz dostarczyć, tym lepiej.

Wybór firmy leasingowej nie jest łatwy. Jeżeli jednak dokładnie przeanalizujesz swoje oczekiwania i potrzeby, możesz liczyć na leasing samochodowy proponowany na elastycznych warunkach finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here