Transport morski, czyli kontenery w pogotowiu

Czy klientów zastanawia to, w jaki sposób trafiają przedmioty do sklepów? Zazwyczaj proces ten kojarzy się z zakupem wyposażenia w hurtowni, jednak przy obecnych możliwościach, nie zawsze jest to opłacalna propozycja. Transport morski posiada ogrom zalet, a największą z nich jest niski koszt dostarczenia produktów z takich krajów jak chiny, w niezwykle krótkim i atrakcyjnym czasie dla sprzedawców detalicznych.

Co dzieje się z paczką i jak wyglądają proces dostarczenia jej od producenta do sklepu? Przedstawiamy Państwu kilka tajemnic, które poprawią świadomość konsumentów, by mogli oni samodzielnie dokonywać większości zakupów bez pośredników.

Transport morski – kilka dni czekania, ale za jaką cenę

Kontenery to od zawsze atrakcyjna propozycja dla handlarzy – zarówno tych legalnych, jak i osób, które wybierają inwestycje niezgodne z prawem. Kontenery są tak duże i jest ich tak wiele, że celnicy nie są w stanie zweryfikować zawartości ich wszystkich, więc dostarczenie do potencjalnych klientów podróbek, a czasem nawet substancji zakazanych, jest niezwykle prawdopodobne. Transport morski jest mimo wszystko niezwykle bezpieczny dla przesyłek, ponieważ chcąc się o tym przekonać, wystarczy zastanowić się, jak często można usłyszeć o tym, że jakiś statek (w tym kontenerowiec) zatonął. Raczej niezbyt często, a biorąc pod uwagę ilość kursów, można być zaskoczonym tymi statystykami – atak piratów również można odrzucić, gdyż kontenerowce posiadają doskonałą ochronę, w końcu przewożą towar za kilka milionów.

Zacznijmy od początku, czyli fabryki, w której paczka zostaje wysłana do doków wraz z innymi. Tam pracownicy określone ładunki kierują do odpowiednich kontenerów, które płyną do konkretnych krajów. Kontener z pomocą dźwigu trafia na łódź. Pierwszy etap za nami. Drugim jest przepłynięcie do określonego portu, gdzie z pomocą dźwigu zostaje wypakowany na ląd, a tam rozładowany przez pracowników fizycznych. Paczki trafiają do konkretnych kurierów i firm, które codziennie odbierają je i przewożą do swojego magazynu, gdzie wydawane są konkretnym przewoźnikom i rozdysponowane do oddziałów znajdujących się w całym kraju. Jak widać, jest to banalny proces, który jest niezmienny od setek lat – w końcu, po co zmieniać transport morski, skoro sprawdza się tyle czasu?

Jego atrakcyjna cena bierze się z ilości przesyłek, ponieważ po rozłożeniu kosztów na setki tysięcy paczek, wszystkie firmy są w stanie zaspokoić swoje potrzeby finansowe – a można powiedzieć bez obaw, że profesjonalny transport morski zawsze był opłacalny, jeśli wszystko było wykonywane z pomocą fachowców i specjalistów znających się na rzeczy oraz swoim fachu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here