Jak ograniczyć koszty związane z zakupem i użytkowaniem auta

Każdego miesiąca dość pokaźna kwota ubywa z twojego portfela w związku z intensywnym użytkowaniem samochodu? Nic więc dziwnego, że poszukujesz rozwiązań pozwalających na ograniczenie wydatków z tego tytułu. Sprawdź, co możesz zrobić, aby poczynić realne oszczędności.

Po wielu latach korzystania z auta doskonale wiesz, że koszt zakupu pojazdu to dopiero początek wydatków – szczególnie, jeśli stajesz się nabywcą samochodu używanego. Chociaż spora część kosztów związana jest z tankowaniem pojazdu, dużo też trzeba zapłacić w warsztacie samochodowym.

Ogranicz koszty tankowania auta

Zastanawiasz się, jak zmniejszyć wydatki ponoszone w związku z zakupem paliwa, jednak bez konieczności ograniczania użytkowania samochodu? Jednym z rozwiązań jest… dołączenie do programów lojalnościowych przeznaczonych dla kierowców.

Ciekawą opcją jest Tankuj Korzyści, w ramach którego można otrzymać nawet 10% zwrotu za paliwo. Wystarczy założyć Moto Konto dostępne w Toyota Banku oraz zainstalować stosowną aplikację.

Weź kredyt i…przesiądź się do hybrydy

Jeśli koszty miesięczne koszty tankowania samochodu przekraczają kilkaset złotych, pomyśl o zmianie pojazdu na nowy. Będziesz płacić znacznie mniej za paliwo, jeśli przesiądziesz się do samochodu hybrydowego. Czy to faktycznie pozwala poczynić oszczędności?

Przykład. Toyota Corolla z silnikiem konwencjonalnym spala średnio 6,3 l na 100 km. Tymczasem Toyota Corolla w wersji hybrydowej redukuje spalanie do 4,5 l na 100 km!

W sfinansowaniu zakupu fabrycznie nowego pojazdu pomoże bank. Kalkulator kredytu samochodowego pokazuje, że miesięczna rata może być przyjazna dla domowego budżetu. Nie obciąży go nadmiernie – szczególnie, jeśli zdecydujesz się na kredyt z ratą balonową, np. Kredyt niższych rat (RRSO 7,86%) dostępny w Toyota Banku.

Jak to działa? Wystarczy zaledwie 10% wpłaty własnej, aby móc z salonu wyjechać fabrycznie nowym modelem Toyoty. Którym? Wiele zależy od tego, jak wysoką ratę zdecydujesz się płacić. Jeśli zdecydujesz się na miesięczne zobowiązanie nieprzekraczające np. 1000 zł, wówczas kalkulator kredytu samochodowego wskaże konkretne modele.

Przewagą kredytu z ratą balonową jest niska miesięczna rata. Wynika to z faktu, że zobowiązanie wyliczane jest w oparciu o rzeczywistą utratę wartości samochodu w okresie finansowania. Dodatkowym atutem jest także możliwość wymiany auta na nowy po 3-4 latach bez konieczności angażowania środków własnych. Jest to zasługą gwarancji odkupu pojazdu przez dealera.

Czy wiesz, że korzystają z obu produktów bankowych jednocześnie, masz szansę zyskać jeszcze więcej? Jeżeli dołączysz do grona posiadaczy Moto Konta i staniesz się uczestnikiem Tankuj Korzyści, a następnie skorzystasz z dowolnego finansowania, wówczas nie tylko otrzymasz cashback. Zyskasz również dodatkową korzyść, tj. aż 600 zł za dołączenie do świata Toyoty.

Pamiętaj! Chociaż użytkowanie samochodu może sporo kosztować, można zredukować wydatki. Poza wybieraniem tańszych stacji benzynowych, warto także poszukiwać innych rozwiązań przynoszących korzyści osobom zmotoryzowanym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here