Ekogroszek

Ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych pochłania niemałą część naszych finansów – jest to jeden z najdroższych rodzajów energii, którym zasilamy nasze domostwa. Dlatego tak ważne jest, by energii grzewczej używać w sposób ekonomiczny oraz oszczędny. Jeśli poszukujesz sposobu na zaoszczędzenie na wydatkach na ogrzewanie – wówczas warto rozważyć zakup specjalnego piecyka centralnego ogrzewania zasilanego ekogroszkiem. To tanie i ekologiczne paliwo jest łatwo dostępne, a wysokie parametry opałowe czynią ekogroszek jednym z najkorzystniejszych wyborów.

Ekogroszek – wybór korzystny dla twojego portfela i środowiska naturalnego

Ekogroszek jest paliwem powstałym na bazie węgla, jednak przeciwnie niż zwykły węgiel opałowy, charakteryzuje się wyjątkowo korzystnymi parametrami. Oprócz wysokiej wartości opałowej (przekraczającej często 24 mJ na kilogram paliwa), ekogroszek jest również ekologiczny. W trakcie procesu spalania dochodzi do bardzo ograniczonej emisji składników szkodliwych – takich jak związki azotu czy siarki. Ich szczątkowa ilość nie stanowi zagrożenia dla środowiska oraz nie pogarsza sytuacji powietrza w naszej okolicy.

Warto jednak podkreślić, że jeśli zależy ci na ekogroszku wysokiej jakości – należy unikać produktów podrabianych. Jak rozpoznać ekogroszek oryginalny od zwykłego miału węglowego? Wystarczy zwrócić uwagę na rozmiar i kształt tworzących go grudek węgla. Powinny być podobnych rozmiarów oraz barwy. Zalecamy zaopatrywać się przede wszystkim w ekogroszek workowany, a nie ten przechowywany luzem. Możemy mieć pewność, że znajdujący się w worku produkt odpowiada opisowi na opakowaniu i nie został wymieszany ze zwykłym miałem węglowym.

Ekogroszek to wybór korzystny również z uwagi na sposób jego spalania. Kotły automatyczne, w których spalamy ekogroszek, wykonują większą część pracy za nas – same dobierają odpowiednie porcje paliwa, przekazują je do komory spalania i podtrzymują ogień w palenisku na odpowiednim poziomie.

Ekogroszek – paliwo zalecane w walce ze smogiem

Jak dobrze wiemy, nasz kraj nie może poszczycić się świeżym powietrzem. W statystykach państw Unii Europejskiej zajmujemy niechlubne ostatnie pozycje pod kątem jakości powietrza w okresie zimowym. Najlepszym sposobem, by zmienić ten stan jest ograniczenie emisji substancji szkodliwych powstających w czasie spalania – szczególnie pyłków PM2,5, których minimalny rozmiar stanowi dodatkowe zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Sytuacja dotyczy niemal wszystkich regionów w naszym kraju, w tym wielkopolski. Na tym terenie znajdują się szare strefy, gdzie wciąż liczba wprowadzonych innowacji technologicznych mających zapobiec emisji gazów szkodliwych jest na niskim poziomie. W wielu miejscach nie przeprowadzono programów mających na celu wymianę niskosprawnych urządzeń paliwowych – jak choćby w Chodzieży, Koninie czy Poznaniu.

Osobom mieszkającym na tych terenach pragniemy polecić ekogroszek marki Sam-Bud-Rol, o wysokich parametrach grzewczych i minimalnej zawartości składników szkodliwych. Mieszkańcom Poznania polecamy ofertę dostępną pod linkiem: https://sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/wielkopolskie/poznan/. Znajduje się w niej ekogroszek workowany dedykowany do kotłów różnych klas. Mieszkańcy Konina i okolicy zaopatrzą się w ekogroszek na stronie: https://sambudrol.pl/ekogroszek-workowany/wielkopolskie/konin/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here