kredyt gotówkowy

Polacy chętnie zaciągają kredyty gotówkowe, ponieważ to niekiedy jedyny sposób na szybki zastrzyk potrzebnych pieniędzy. Aby uzyskać tego typu wsparcie finansowe, trzeba spełnić kryteria stawiane przez banki. Nasuwa się więc pytanie: czy umowa na czas określony wyklucza możliwość ubiegania się o kredyt? Dowiedz się więcej.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na uzyskanie pozytywnej decyzji w sprawie kredytu gotówkowego. Znaczenie ma nie tylko wysoki dochód, chociaż faktycznie odgrywa to kluczową rolę.

Umowa potwierdzająca zatrudnienie a szanse na kredyt gotówkowy

Chociaż kredyt gotówkowy jest znacznie łatwiej dostępny niż kredyt hipoteczny, nie każdy ma szansę na uzyskanie tego typu wsparcia finansowego. Banki bardzo ostrożnie podchodzą do szacowania ryzyka kredytowego, dlatego dokładnie analizują sytuację materialną każdego kredytobiorcy.

Nie da się ukryć, że osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony mają największe szanse na uzyskanie kredytu. Nie oznacza to jednak, że ograniczenia czasowe umowy o pracę oznaczają uzyskanie odmownej decyzji.

Osoba zatrudniona na podstawie umowy na czas określony może ubiegać się o kredyt gotówkowy. Podobnie zresztą jak osoba zatrudniona w oparciu o umowę o dzieło czy umowę zlecenie. Banki dopuszczają taką możliwość, jednak czas trwania finansowania nie może być dłuższy niż data wygaśnięcia umowy podpisanej z pracodawcą.

Przykład. Załóżmy, że jesteś zatrudniony na czas określony – do kwietnia 2023 roku. Jeśli decydujesz się zaciągnąć kredyt gotówkowy, okres finansowania nie może przekroczyć daty, w którym umowa o pracę wygasa. 

Niektóre banki pozwalają na wydłużenie terminu spłaty zobowiązania – mimo że umowa na czas określony kończy się wcześniej niż nastąpiłaby spłata kredytu. W takim przypadku koniecznością może być jednak dostarczenie pisemnej promesy, w której pracodawca stwierdza możliwość ponownego zatrudnienia pracownika po wygaśnięciu czasowej umowy.

Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu w przypadku terminowej umowy o pracę?

Zdolność kredytowa jest jednym z podstawowych parametrów, na podstawie których bank wydaje pozytywną decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego. Można jednak zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego. Jak?

  • Warto zadbać o to, aby przepracować u pracodawcy minimum 6 miesięcy.
  • Dobrze, jeśli umowa terminowa jest kolejną umową zawartą u tego samego pracodawcy.
  • Warto postarać się o promesę wystawioną przez pracodawcę.
  • Dobrze jest mieć dokumenty potwierdzające ciągłość zatrudnienia.
  • Zadbaj o to, aby okres finansowania był możliwie jak najkrótszy.

Pamiętaj przy tym, że każdy bank może funkcjonować według własnej polityki wewnętrznej. Zanim więc złożysz wniosek w konkretnej instytucji sprawdź, jakie wymagania stawiane są kredytobiorcy w przypadku umowy o pracę na czas określony. Niektóre banki – szczególnie, jeśli jesteś ich wieloletnim klientem, mogą mieć „luźniejsze” podejście. To z kolei zwiększy twoje szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here