Znaczenie języka angielskiego we współczesnym świecie

0
745

W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie jaki jest najważniejszy język na świecie, czy warto się go uczyć, i co dzięki temu zyskamy.

Angielski to najczęściej używany język

W dzisiejszym globalnym świecie nie można zaprzeczyć i zignorować znaczenia języka angielskiego, ponieważ jest on najczęściej używanym językiem w praktycznie każdym kraju. Dzięki rozwojowi technologii język angielski odgrywa ważną rolę w wielu sektorach, w tym w medycynie, inżynierii i edukacji, która moim zdaniem jest najważniejszą dziedziną, w której angielski jest potrzebny. W szczególności, jako kraj rozwijający się, Polska musi korzystać z tego języka mówionego na całym świecie, aby udowodnić swoją międzynarodową siłę. Może się to opierać jedynie na skuteczności szkolnictwa wyższego. W związku z tym język angielski powinien być środkiem nauczania na uniwersytetach w Polsce z trzech następujących powodów: znalezienie dobrej i dobrze płatnej pracy, komunikowanie się ze światem oraz dostęp do źródeł naukowych w głównej dziedzinie studiów.

Znajomość angielskiego to ważny argument przy szukaniu nowej pracy

Pierwszym powodem, dla którego język angielski powinien być środkiem przekazu na uniwersytetach w Polsce jest to, że pomaga on studentom w znalezieniu pracy. Jest to najważniejszy argument, gdyż po to się właśnie uczymy i studiujemy by podnieść jakość swojego życia, dzięki zarobionym środkom finansowym. W życiu biznesowym najważniejszym powszechnym językiem jest oczywiście angielski. Ponadto, szczególnie wysokiej jakości miejsca pracy wymagają dobrej znajomości języka angielskiego i mówienia po angielsku. Dlatego też firmy mogą łatwo otworzyć się na inne kraje, a te z reguły zatrudniają absolwentów, których język angielski jest płynny i bezbłędny. Na przykład, student, który ukończył uniwersytet, który traktuje język angielski jako główny język, znajdzie lepszą pracę niż inni studenci, którzy nie znają angielskiego odpowiednio. Innymi słowy, student znający język angielski jest w stanie być bardziej efektywnym na rynku pracy, ponieważ może korzystać z informacji z zagranicznych źródeł i stron internetowych. Z pomocą tych informacji może przygotowywać swoje oceny i zadania. Dlatego bez wątpienia jego menedżerowie chcieliby, aby jego wysiłek i projekty były wykorzystywane. Ponadto wiele wysokiej jakości stanowisk związanych jest z międzynarodową komunikacją i wymianą danych na całym świecie. Absolwenci uniwersytetów, którzy są w międzynarodowej firmie i biznesie, są potrzebni do komunikowania się z pracownikami zagranicznymi. Na przykład, jeśli ich menedżerowie chcą dzielić się danymi firmy, powinni znać język angielski. Co więcej, będą oni musieli nawet wyjechać w podróż służbową do swojej firmy. Absolutnie wszystko to zależy od znajomości języka angielskiego; w rezultacie nowi absolwenci muszą znać język angielski, aby otrzymać pracę wysokiej jakości, a inni, którzy nie znają angielskiego, mogą mieć problemy z komunikacją i otrzymywać niższe wynagrodzenie.

Angielski to język uniwersytecki

Drugim i najważniejszym powodem, dla którego nauka języka angielskiego jest istotna jako medium nauczania w polskim systemie szkolnictwa wyższego, jest to, że umożliwia on studentom komunikację ze światem międzynarodowym. W dzisiejszych czasach, moim zdaniem, najważniejszą rzeczą zarówno dla studentów, jak i dla absolwentów jest podążanie za rozwojem w technologii. Z tego powodu muszą oni uczyć się wspólnego języka. Na pewno nie powinni tracić zainteresowania komunikowaniem się ze światem. Jednak niektórzy studenci uczelni nie mogą zdobyć wykształcenia w języku angielskim na swojej uczelni. Niestety, ci ludzie mogą stracić kontakt ze światem. Krótko mówiąc, nie będą komunikować się z obcokrajowcami. Aby zapobiec brakowi znajomości języka angielskiego przez te osoby, administracja uniwersytetu powinna zapewnić im edukację w języku angielskim. Ponadto, studenci uniwersytetu mogą używać specyficznego sprzętu i oprogramowania komputerowego z językiem angielskim do komunikowania się z innymi. Na przykład Internet, który moim zdaniem jest największym źródłem na świecie, bazującym na wiedzy i informacji w języku angielskim. Ponadto, większość programów takich jak „Windows”, „Microsoft Office”, „Internet Explorer” jest najpierw pisana w języku angielskim, a programy te są podstawowymi istotnymi rzeczami dla komunikacji z komputerem. Znaczy, nawet przy odrobinie przeszukiwania czegoś, programy te i Internet są im potrzebne do znalezienia potrzebnych źródeł i informacji.

Angielski to ogólnodostępne informacje z całego świata

Ostatnim powodem faworyzowania języka angielskiego jako medium nauczania na polskich uczelniach jest, że daje on dostęp do informacji. Wszyscy studenci podczas nauki na uniwersytecie muszą wykonywać pewne projekty lub prace domowe, które są związane z ich dziedziną. W tych projektach lub pracach domowych muszą znaleźć pewne informacje, które są związane z ich tematyką. Znajdują oni źródła z angielskich stron internetowych i książek, ale muszą zastąpić te dane swoimi projektami. Podczas tego procesu, jeśli znają język angielski, nie napotkają na żadne trudności, ale jeśli nie znają, mogą nawet nie wykorzystać tych danych. W rezultacie, student znający język angielski odniesie większy sukces w swoim projekcie. Z tego powodu, aby utrudnić ewentualne nierówności pomiędzy studentami, kierownictwo uczelni powinno zaakceptować język angielski jako drugi język, aby zapewnić studentom dostęp do informacji. Krótko mówiąc, studenci uniwersytetów muszą znać język angielski, aby uzyskać dostęp do informacji.

Istnieje wiele artykułów poświęconych nauce języka angielskiego online i jego istocie i znaczeniu. Niech wymienię tu tylko https://anikateraa.blogspot.com/2014/02/inspiracje-cz2-nauka-jezykow.html czyli krótki opis stron poświęconych nauce angielskiego, jak zdobyć inspirację by się uczyć, czy z jakich materiałów korzystać.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here