Symulacja kredytowa

Wiele osób na różnych etapach życia bierze kredyty. Bardzo popularny jest zakup pierwszego mieszkania czy domu na kredyt. Tu w grę wchodzi zazwyczaj kredyt hipoteczny czyli pod hipotekę domu lub mieszkania. Wiele osób nie byłoby zdolnych do zakupu domu lub mieszkania bez kredytu. Przeszkody są oczywiście finansowe. Procedura wzięcia kredytu wydaje się skomplikowana a symulacja kredytowa może zrazić niejedną osobę.

Jednak wiele rodzin przez to przeszło i dziś mogą się cieszyć własnym domem lub mieszkaniem. Prawda jest taka, że dopóki kredyt nie zostanie spłacony, dom lub mieszkanie jest własnością banku. Jest to jednak dla wielu osób bardziej komfortowa sytuacja niż wynajmowanie przez całe życie mieszkania i bycie zdanym na łaskę lub niełaskę właściciela, który może w każdej chwili wypowiedzieć umowę, pozostawiając miesiąc lub trzy miesiące na znalezienie nowego lokum. To z pewnością nie sprzyja stabilizacji życiowej, może być powodem stresu i wielu nerwów. Nie ma to jak życie we własnym domu lub mieszkaniu.

Jak dostać kredyt?

Aby uzyskać kredyt trzeba przede wszystkim obliczyć swoją zdolność kredytową. Ta może być inna w każdym banku. Zdarza się, że jeden bank bierze pod uwagę na przykład zatrudnienie w oparciu o umowę o dzieło, inny absolutnie nie. Dla jednego banku umowa zlecenie jest doskonałym potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych i stabilności pracownika, dla innego – nie bardzo. Warto zatem przejść się po kilku bankach i skorzystać z usług kilku doradców kredytowych. Wybrać najlepszą ofertę – to jest cel tego działania.

Symulacja kredytowa

Symulacja kredytowaWiele osób boi się kredytów. Jest to zupełnie zrozumiałe. Strach przed zadłużeniem się jest absolutnie uzasadniony. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bez kredytu zdobycie własnego domu lub mieszkania może być niezwykle trudne albo wręcz niemożliwe. Trzeba zatem zdecydować, co jest ważniejsze – święty spokój bez kredytu, ale cierpienie bez własnego domu lub mieszkania czy też wizja spłacania przez wiele lat kredytu. Jeżeli rata kredytu nie będzie wysoka, kredyt nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

O to właśnie chodzi w każdej symulacji kredytowej – o ustalenie takiej raty, która nie będzie obciążeniem dla budżetu. Biorąc kredyt trzeba wziąć pod uwagę różne możliwości. Od wielu wypadków można się ubezpieczyć. Z pewnością w trakcie spłacania kredytu pojawią się trudne chwile w życiu, ktoś straci pracę, ktoś będzie miał wypadek i chwilowo będzie pozbawiony możliwości zarobkowania. Takie jest życie. Ważne aby rata była na takim poziomie aby bez trudu móc dalej spłacać kredyt w czasie kiedy wydarzy się coś nieprzewidzianego i złego.

Najważniejsze to pamiętać, że kredyty są dla ludzi. Każda symulacja kredytowa ma za zadanie ułatwić podjęcie decyzji biorącym kredyt. Wiele osób dzięki wzięciu kredytu odżyło, w końcu mogło wprowadzić się do samodzielnego mieszkania, bez rodziców czy współlokatorów. Trzeba brać pod uwagę fakt, że kredyt jest zobowiązaniem na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Warto jednak myśleć pozytywnie. Oczywiście z biegiem lat będziemy coraz słabsi. Możemy też wziąć pod uwagę fakt, że z biegiem lat będziemy podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe, a nasza pensja będzie tylko rosła. Nie warto negatywnie nastawiać się do kredytów.

Pułapka kredytowa

Pułapka kredytowaOczywiście trzeba uważać aby nie wpaść w pułapkę kredytową kiedy jeden kredyt chcemy spłacać drugim. To sytuacja absolutnie niedopuszczalna. Początek prawdziwych kłopotów. Wiele ludzi zadaję sobie pytanie czy z kredytem na głowie na kilkadziesiąt lat można żyć normalnie, można pozwalać sobie na zachcianki, jechać na wakacje. Kiedy kredyt biorą osoby bez dzieci muszą one myśleć przyszłościowo i zastanowić się jak zmieni się struktura domowego budżetu kiedy pojawią się pociechy. Dziecko generuje koszty. Tego nie da się uniknąć. Kiedy najmłodszy członek rodziny przyjdzie na świat będzie potrzebował tylko mleka i pampersów. Oczywiście zakładając, że wszystko będzie dobrze, jeśli chodzi o zdrowie.

Później jednak dziecko pójdzie do placówki – żłobka, przedszkola i szkoły, a to powoduje konieczność zapłaty za możliwość opieki w tych instytucjach. Również kobieta podczas ciąży może mieć ograniczone możliwości zarobkowania, z powodu przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Warto zasięgnąć opinii

Biorąc kredyt trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, ale też zachować najlepiej stoicki spokój. Zdecydowanie warto skontaktować się z osobą która zna się na bankowości i jest w stanie udzielić dobrej rady. Samodzielne podjęcie decyzji o wysokości kredytu może być ciężkie. Interesującą tematyką jest również wkład własny, jaki trzeba posiadać na zakup domu lub mieszkania na kredyt. Zależnie od banku jest wysokość jest bardzo różna. Dzień, kiedy zostanie nam przyznany kredyt może być najszczęśliwszym lub najgorszym dniem w naszym życiu. Wszystko zależy od naszego nastawienia ale też przemyślenia pewnych kwestii. Negatywne nastawienie z pewnością spowoduje w naszym życiu niepotrzebny stres. Tak samo Jednak jeżeli będziemy lekkomyślni i spłatę zobowiązań odłożymy na nieokreślone później, w razie najmniejszych kłopotów. Kredyt to decyzja na wiele lat, zatem symulacja jest niezbędna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here