Różnego rodzaju sytuacje losowe zmuszają nas do podjęcia decyzji o zaciągnięciu pożyczki. Kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem powszechnie oferowanym zarówno przez banki, jak i różnego rodzaju instytucje pozabankowe, które w ostatnich latach zyskały zarówno rzesze klientów, jak i niepochlebne opinie.
Warto jednak pamiętać, że firma firmie nierówna, a więc na rynku znajdziemy zarówno uczciwych pożyczkodawców oferujących kredyt na oświadczenie, jak i takich, którzy z uczciwością niewiele mają wspólnego. Tak więc każdorazowo rozważając podjęcie zobowiązania finansowego z instytucji pozabankowej, należy dobrze sprawdzić firmy, od których chcemy wziąć pożyczkę lub kredyt hipoteczny. W dobie Internetu nie są to czynności niewykonalne oraz skomplikowane a mogą nas skutecznie ochronić przed problemami w przyszłości. Co więc należy zrobić?
Krajowy Rejestr Sądowy
Jeśli pożyczkodawca faktycznie istnieje, musi posiadać numer nadany przez KRS. Co ważne w zasobach Krajowego Rejestru Sądowego znajdziemy również informacje o dłużnikach niewypłacalnych, a dane te są jawne, co oznacza, że każda osoba, która jest nimi zainteresowana, może otrzymać zarówno wyciąg z KRS, jak i odpis albo zaświadczenie odnoszące się do konkretnej firmy. Wystarczy wejść na KRS on-line i w wyszukiwarce wpisać nazwę firmy, NIP, REGON czy numer KRS podmiotu, który nas interesuje. Trwa to dosłownie chwilę, a może uratować nas od kłopotów.
Miejsce na foto1
Komisja Nadzoru Finansowego
KNF regularnie dodaje nielegalnie działające firmy na listę ostrzeżeń. Pojawiają się na niej przedsiębiorstwa, które podejrzewane są o popełnienie przestępstw wobec ustawy Prawo Bankowe. Ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego są publiczne i znajdziemy na nich dane tj. nazwa podejrzanej o popełnienie przestępstwa firmy, numer identyfikacyjny KRS, NIP lub REGON, prokuraturę, która prowadzi sprawę oraz informacje o orzeczeniach, które już zostały wydane w czasie prowadzonego postępowania karnego.
Rejestr Firm Pożyczkowych
Jest to nieobowiązkowa baza, którą prowadzi Związek Firm Pożyczkowych. Skupia ona podmioty, co do których nie istnieją żądne podejrzenia o stosowanie nieuczciwych praktyk względem klientów. Rejestr można znaleźć na stronie internetowej. Z jego pomocą łatwo zweryfikujemy czy pożyczkodawca, z którym rozważamy współpracę, jest godny zaufania? Jeśli danej firmy w rejestrze nie ma, to możemy skontaktować się ze Związkiem Firm Pożyczkowych i dopytać, z jakiego powodu firma nie znalazła się w bazie?
Miejsce na foto2
Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej
Jest to rejestr przedsiębiorców, którzy mają status osób fizycznych i działają na terenie polski. Prowadzi go od 2011 roku ministerstwo gospodarki. Podając dane firmy takie jak NIP, REGON czy adres możemy dowidzieć się, kiedy przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność, jaki jest jej rodzaj oraz poznać dane pełnomocników i wspólników. Dzięki temu będziemy mieć lepszy obraz tego z kim mamy do czynienia?
A jeśli nie mamy czasu na sprawdzanie firm pożyczkowych?
W takiej sytuacji warto zwrócić się o bezpłatną pomoc do fachowców. Funkcjonujący na polskim rynku operatorzy bankowi tacy jak np. Aconto oferują tylko sprawdzone rozwiązania pożyczkowe pochodzące od wiarygodnych firm, więcej informacji znajdziesz na: http://aconto.pl/kredyty-na-oswiadczenie/. Doświadczeni doradcy nie tylko wybiorą dla nas kredyt najlepiej spełniający oczekiwania, ale również przeprowadzą nas przez cały proces jego uzyskania. Warto wybrać taką pomoc, kiedy chcemy skorzystać z bezpiecznego i pewnego rozwiązania pożyczkowego.