kredyt 50000

50000 złotych nie jest małą kwotą. Jeśli decydujesz się na zadłużenie się na taką sumę to prawdopodobnie szykujesz się do poważnego zakupu. Może to być nowy samochód, remont mieszkania lub wakacje życia. Niezależnie od celu na jaki zamierzasz przeznaczyć środki z kredytu powinieneś dokładnie poznać produkt finansowy jakim jest kredyt gotówkowy. Skrupulatne zapoznanie się z mechanizmami jakimi nim rządzą oraz na przykład tym co ma wpływ na jego koszt pozwoli Ci wybrać najbardziej korzystna ofertę w gąszczu różnych propozycji. Kredyt 50000 zł to poważna decyzja, dlatego zanim się na niego zdecydujesz, zapraszamy do lektury artykułu.

Definicja kredytu gotówkowego

Definicja kredytu gotówkowegoPrzede wszystkim zastanówmy się czym tak na prawdę jest kredyt gotówkowy. W rozumieniu prawa kredytem jest udostępnienie nam przez bank środków finansowych. W przypadku kredytów konsumenckich cel ten nie musi być jasno i z góry określony. Pieniądze pochodzące z kredytu przelewane są na konto bankowe podane we wniosku kredytowym. Podstawą w przypadku kredytu jest spisanie odpowiedniej umowy zgodnej z ustawą o prawie bankowym. W umowie takiej zawarte są między innymi warunki spłaty kredytu. Zawsze spłacamy więcej niż pożyczyliśmy. Różnica pomiędzy kwotą pożyczoną a oddaną to zarobek banku. Jest to całkowity koszt kredytu wyrażony w ujęciu rocznym jako roczna rzeczywista stopa oprocentowania (RRSO). Zazwyczaj RRSO wynosi od 10 do 30%. Łatwo jest więc policzyć o ile więcej pieniędzy będziemy musieli oddać do banku gdy całą sumę oddamy na przykład w przeciągu roku.

Jakie warunki trzeba spełnić aby otrzymać kredyt 50000

Przede wszystkim powinniśmy wypełnić wniosek kredytowy na stronie banku, którego ofertę wybraliśmy. W takim wniosku musimy podać wszystkie swoje dane osobowe takie jak adres zameldowania, imię, nazwisko czy numer PESEL. Nie posiadając dowodu osobistego nie będziemy mogli złożyć wniosku o kredyt. Wypełniając wniosek kredytowy będziemy także musieli podać informacje dotyczące naszego aktualnego zatrudnienia oraz wysokości zarobków. Większe szanse na otrzymanie kredytu, tym bardziej w takiej wysokości, mają osoby zatrudnione na zasadzie umowy o pracę na czas nieokreślony. Osoby zatrudnione na umowach zlecenie mogą być nieco mniej wiarygodnym kredytobiorcą w oczach analityka bankowego. Oprócz samego rodzaju umowy bardzo ważna jest także wysokość zarobków. Jeśli nie zarabiamy zbyt dużo, a do tego mamy spore miesięczne wydatki to prawdopodobnie nasza zdolność kredytowa nie pozwoli na zaciągnięcie kredytu w wysokości 50000 zł. Poza samą zdolnością kredytową bank na pewno sprawdzi także naszą historię kredytową w BIK, specjalnej instytucji powołanej do takich właśnie celów jak gromadzenie oraz udostępnianie na żądanie banków i instytucji finansowych informacji na temat naszych zobowiązań finansowych.

Kalkulatory, porównywarki i rankingi kredytowe

Kalkulatory, porównywarki i rankingi kredytoweAby odnaleźć najtańszą ofertę na kredyt w wysokości 50000 zł warto skorzystać z kalkulatora kredytowego. Kwota ta jest dosyć duża, dlatego rozbieżności w kosztach poszczególnych ofert może być dosyć spora i odczuwalna dla naszego domowego budżetu. Kalkulator niemal w czasie rzeczywistym obliczy wysokość ewentualnej arty oraz wysokość RSSO oraz całkowity koszt kredytu. Warto zmieniać czas spłaty kredytu w kalkulatorze aby na żywo zobaczyć jak bardzo zmieniają się wartości związane z kredytem.

Koszt kredytu na 50000

Na koszt kredytu składa się jego oprocentowanie oraz prowizja za udzielenie. Procentowo nie są to wprawdzie duże kwoty, lecz przy tak dużej sumie są to już dość zauważalne pieniądze. Warto również sprawdzić, czy do oferty kredytowej przy naszej zdolności nie będzie wymagany wykup dodatkowego ubezpieczenia, które również może zwiększyć koszty kredytu.

  • 12 rat – Kredyty w takiej wysokości spłacamy zazwyczaj w ciągu kilku lat. Niewiele osób stać na to by kilkudziesięciotysięczne zobowiązanie spłacić w ciągu jednego roku. A tylko wtedy koszt kredytu będzie stosunkowo niski i wyniesie jedynie 2000 zł, co stanowi niewielki procent całości kredytu. Niestety właśnie wysokość raty stanowi przeszkodę nie do przejścia dla kredytobiorców. Niewiele osób posiada bowiem taką zdolność kredytową, a jeśli już posiada to zazwyczaj nie muszą one zaciągać kredytów.
  • 36 rat – W przypadku wydłużenia czasu spłaty do 36 rat miesięczna rata jest już bardziej przystępna i spada poniżej 2000 zł. Całkowity koszt kredytu może jednak nas wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.
  • 120 rat – Rozciągniecie spłaty na 120 miesięcznych rat pozwala znacznie zredukować wysokość raty. Jej wysokość wyniesie tylko kilkaset złotych Niestety koszt kredytu zacznie wzrośnie i do banku oddamy oprócz całej kwoty kredytu również połowę tego co pożyczyliśmy.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here