Kindergeld Niemcy

Decyzja o wyjechaniu do innego kraju w celach zarobkowych nigdy nie jest prosta. Na szali trzeba położyć bardzo wiele czynników za i przeciw, których skrupulatna analiza pozwala podjąć racjonalną decyzję o wyjeździe. W nowym kraju wszystko jest inne i nowe. Zazwyczaj podejmując pracę za granicą nie mamy wiele czasu na przygotowania do wyjazdu. Jedziemy do nowego kraju nie do końca znając panujące tam obyczaje, obowiązujące prawa i mentalność ludzi. Sytuacja robi się jeszcze trudniejsza, gdy decydujesz się na wyjazd całą rodziną. Wówczas liczba spraw do załatwienia po przyjeździe do nowego kraju robi się jeszcze dłuższa. Jeżeli pracujesz w Niemczech i masz obecnie problem z załatwieniem rodzinnego zasiłku Kindergeld Niemcy lub nie wiesz gdzie się zgłosić i jakie dokumenty złożyć, aby otrzymać Kindergeld Niemcy, poniższy tekst wyjaśni Ci kluczowe kwestie w tym temacie. Wszystko co musisz wiedzieć o zasiłku rodzinnym na dzieci w Niemczech – czytaj dalej! 

Czym jest Kindergeld Niemcy? 

Kindergeld Niemcy to najważniejszy zasiłek rodzinny w Niemczech, który wypłacany jest na dzieci do momentu podjęcia przez nie pierwszej pracy, jednak nie dłużej niż do 25 roku życia. Wysokość zasiłku nie jest stała – bywa często aktualizowana przez rząd, a do tego zależy od liczby posiadanych dzieci. Co ważne,  Kindergeld Niemcy podobnie jak 500 plus w Polsce jest wypłacane wszystkim rodzicom, niezależnie od wysokości ich dochodów. Zwyczajowo świadczenie wypłacane jest na konto bankowe matki dziecka, chyba, że rodzice zdecydują inaczej lub dziecko mieszka na stałe z ojcem. 

Aby zgłosić się po zasiłek rodzinny Kindergeld Niemcy należy udać się do Kasy Rodzinnej Krajowego Urzędu Pracy (niem. Familienkasse der Bundesagentur für Arbeit). Kindergeld Niemcy przysługuje nie tylko rodzonym dzieciom osób, które pracują na terenie niemiec i tam odprowadzają swoje podatki. Zasiłek należy się także dzieciom adoptowanym, dzieciom małżonka z poprzedniego małżeństwa oraz dzieciom partnera życiowego w przypadku związków homoseksualnych. 

Warunkiem koniecznym do otrzymania zasiłku Kindergeld Niemcy jest to, aby przynajmniej jeden z rodziców pracował w Niemczech przez przynajmniej 6 miesięcy i tam podlegał obowiązkowi podatkowemu. W niektórych przypadkach Kindergeld Niemcy należy się też dzieciom, które nie mieszkają z rodzicami na stałe w Niemczech, a pozostają w Polsce. Po załączeniu do wniosku szeregu dokumentów takie dziecko może otrzymywać zarówno Kindergeld Niemcy jak i 500 plus. 

Wysokość stawek Kindergeld Niemcy w 2021 roku przedstawia się następująco: na pierwsze i drugie dziecko przysługuje 219 euro miesięcznie, na trzecie dziecko 225 euro miesięcznie, a na każde następne 250 euro miesięcznie. 

Jeśli słabo znasz język niemiecki, a zawiłości prawne i instytucjonalne w tym kraju powodują u Ciebie zawrót głowy – spokojnie. Są w Polsce firmy, które pomagają obywatelom dochodzić swoich praw poza granicami kraju. Jeżeli masz problem z uzyskaniem zasiłku rodzinnego Kindergeld Niemcy lub nie wiesz jak zacząć procedurę ubiegania się o ten zasiłek, koniecznie skontaktuj się z firmą Beratungszentrum Polska. Specjaliści z Beratungszentrum Polska chętnie udzielą Ci fachowej pomocy w uzyskaniu Kindergeld Niemcy oraz pomogą ze sprawnym rozliczeniem podatków i innych zasiłków na terenie krajów niemieckojęzycznych takich jak: Niemcy, Austria i Szwajcaria. Specjaliści z BZ Polska są na bieżąco ze wszystkimi przepisami prawnymi obowiązującymi w Niemczech i gotowi są pomóc Ci dochodzić swoich praw. Każda osoba, która zgłosi się po pomoc otrzyma fachową i indywidualną poradę, a to wszystko w przyjaznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Nie czekaj dłużej i odbierz przysługujące Ci pieniądze z tytułu Kindergeld Niemcy. Skontaktuj się z pracownikami firmy i wspólnie ustalcie dalszą drogę działania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here