Biuro rachunkowe – zalety dla młodego przedsiębiorcy

Każdy młody przedsiębiorca otwierający nową działalność musi zastanowić się na ważną kwestią, jaką jest prowadzenie księgowości. Może samodzielnie wykonywać wszelkie obowiązki księgowe lub polecić ich wypełnianie dla wybranego biura rachunkowego.

Księgowość jest bardzo obszernym tematem, a jej poszczególne składniki muszą być realizowane przez każdego przedsiębiorcę. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności oraz jej stopnia zaawansowania księgowość może naprawdę ciężką częścią biznesu. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na firmy zewnętrzne zajmujące się księgowością.

Outsourcing zewnętrzny to doskonały pomysł dla młodych, średnich i zaawansowanych przedsiębiorców. Pozwala skutecznie odciążyć właścicieli firm od wykonywania niekoniecznie najważniejszych dla nich zadań. Umożliwia im efektywniejsze wykorzystanie czasu np. na cele rozwoju lub modernizację swojej działalności.

Polscy przedsiębiorcy najczęściej korzystają z outsourcingu wybierając biura rachunkowe, którym zlecają opiekę nad księgowością swojej działalności. Powierzenie prowadzenia księgowości dla firmy zewnętrznej daje przedsiębiorcy bardzo wiele korzyści. Zyskuje on pewność, że jego dokumenty są prawidłowo rozliczane, a także otrzymuje stałą pomoc przy wdrażaniu nowych pomysłów oraz zmian w swojej działalności.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Przedsiębiorca decydujący się na powierzenie obowiązków księgowych dla biura rachunkowego, musi odpowiednio przemyśleć swój wybór. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z doświadczonych i długo działających na rynku biur rachunkowych. Taki wybór zapewni nam gwarancję, że trafimy w dobre ręce. Doświadczeni i odpowiednio wykształceni pracownicy, a także ich duży dorobek zawodowy zapewni fachową opiekę nad sprawami księgowymi dla każdego przedsiębiorcy.

Współcześnie renomowanym i chętnie wybieranym biurem rachunkowym jest biuro bilans Poznań. Działa w Poznaniu od wielu lat i posiada ogromną rzeszę zadowolonych klientów. Świadczy usługi na najwyższym poziomie z zakresu podatków, księgowości oraz płac i ZUSu.

Oferta biura rachunkowego Bilans w Poznaniu

Biuro rachunkowe Poznań to najlepszy wybór dla przedsiębiorcy. Gwarantuje fachową opiekę oraz pomoc w szeroko pojętej księgowości. W biurze pracują wyszkoleni pracownicy specjalizujący się w dziedzinie doradztwa podatkowego i księgowości.

Biuro rachunkowe Poznań posiada liczne kompetencje i oferuje swoim klientom przeróżne usługi, między innymi:

 •       pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej
 •       doradztwo przy wyborze sposobu opodatkowania (obliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy)
 •       sporządzanie i przesyłanie deklaracji w podatkach dochodowych PIT, CIT, VAT
 •       przygotowywanie sprawozdań do GUSu
 •       pomoc w sporządzaniu dokumentacji kredytowej i leasingowej
 •       skrupulatne prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów oraz ewidencji ryczałtowej
 •       profesjonalne ewidencjonowanie środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia, ewidencja przebiegu pojazdu
 •       przygotowywanie sprawozdań finansowych
 •       uczestnictwo w postępowaniach kontrolnych
 •       reprezentacja w urzędach
 •       rozliczenia z ZUS i PFRON
 •       przygotowywanie umów cywilno-prawnych
 •       inna niezbędna pomoc przy wszelkich zadaniach powiązanych z księgowością

Biuro rachunkowe Poznań może pochwalić się również owocną współpracą z doradcami do spraw funduszy UE oraz kancelariami notarialnymi i radcowskimi. Zajmuje się profesjonalnym rozliczaniem dotacji unijnych oraz z Urzędu Pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here