Odpowiedź na to pytanie zależna jest od tego, w jakich warunkach będzie pracować konkretny wózek paletowy? Czy potrzebujesz paleciaka w ograniczonych powierzchniowo pomieszczeniach czy w dużym magazynie? Jaki ciężar będzie on przenosił i jak często będzie używany? Wybór odpowiedniego paleciaka to przede wszystkim efektywność jego wykorzystania i wsparcie dla pracowników, którzy będą z tego urządzenia korzystać.

Ogólnie rzecz biorąc paleciak ręczny, zwany również transpaletą, jest urządzeniem, które – co zabrzmi banalnie – służy do przenoszenia palet z jednego miejsca na drugie. Paleciak ręczny jest zwykle tańszy i lżejszy niż paleciak elektryczny, co czyni go łatwiejszym w manewrowaniu i przechowywaniu w mniejszych pomieszczeniach. Paleciaki ręczne są idealne do wykorzystania w niewielkich magazynach lub w miejscach, w których częstotliwość przenoszenia palet jest niewielka.

paleciak ręczny AC 25/1150
Kultowy wręcz paleciak ręczny AC 25/1150, który od dwudziestu lat cieszy się zainteresowaniem użytkowników.

https://lema-wozki.pl/wozek-reczny-paletowy-ac-25-1150-udzwig-2500-kg-widly-1150-mm-kola-i-rolki-poliuretanowe.html

Z kolei paleciak elektryczny działa dzięki zasilaniu akumulatorowemu i może unosić ciężary do kilku ton. Urządzenie to jest idealne do zastosowania w większych magazynach, gdzie występują większe odległości do pokonania oraz większa częstotliwość przenoszenia palet. Paleciaki elektryczne są również przydatne w przypadku, gdy konieczne jest przenoszenie ciężkich palet, ponieważ maszyna ta wykonuje pracę za pomocą siły silnika, co zwiększa wydajność pracy i zmniejsza ryzyko urazów dla operatora.

Dobre, bo polskie

Lema to polski producent i dystrybutor wózków paletowych. Dzięki bogatej ofercie możesz znaleźć wózki dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Nie ma zatem znaczenia czy szukasz paleciaka do sklepu, magazynu czy zakładu pracy. Odpowiednie rozwiązanie na pewno się znajdzie. Oczywiście każda firma ma swoją specyfikę, która narzuca wybór wózka paletowego o odpowiednich parametrach i cechach. Od miejsca użytkowania, liczby pracowników, a także rodzaju i wagi towaru zależy czy lepiej skorzystać z paleciaka ręcznego czy elektrycznego. Paleciaki marki Lema są produkowane w Polsce i spełniają wymagania norm europejskich oraz posiadają certyfikaty jakości, co gwarantuje, że niezależnie od tego, jaki wózek paletowy wybierzesz możesz być pewny jego niezawodność i bezpieczeństwa użytkowania.

LEMA LMCX 1545
Prawdziwy rolls-royce wśród paleciaków czyli LEMA LMCX 1545 o udźwigu 1500 kg; unoszeniu 4500 mm

https://lema-wozki.pl/wozek-elektryczny-lema-lmcx-1545-udzwig-1500-kg-unoszenie-4500-mm.html

Paleciaki ręczne

Firma Lema oferuje paleciaki ręczne o różnych cechach, niektóre z nich wynikają ze szczególnej specyfiki, ale są też cechy wspólne dla wszystkich tego typu wózków. Przede wszystkim paleciaki ręczne są wytrzymałe i stabilne dzięki konstrukcji wykonanej z wysokiej jakości stali. Posiadają ergonomiczne uchwyty, co ułatwia ich obsługę i zapewnia większy komfort pracy operatora. Dzięki zastosowaniu kół z poliuretanu, paleciaki ręczne są łatwe do prowadzenia i poruszają się swobodnie nawet na nierównej powierzchni. Są też wyposażone w podwójne widełki, co pozwala na uniesienie większej ilości palet o różnych rozmiarach i kształtach. W ich konstrukcji bardzo dużą uwagę poświęcamy bezpieczeństwo, dlatego są one wyposażone w hamulce, które zapobiegają przypadkowemu ruchowi palety podczas transportu. Ręczne paleciaki  są łatwe do konserwacji i wymiany części zamiennych, co pozwala na utrzymanie ich w dobrym stanie przez długi czas.

Wózek ręczny paletowy ACC 20/1000 ze wspomaganiem jazdy PRZÓD/TYŁ.
Wózek ręczny paletowy ACC 20/1000 ze wspomaganiem jazdy PRZÓD/TYŁ

https://lema-wozki.pl/wozek-reczny-paletowy-acc-20-1000-wspomaganie-jazdy-przod-tyl-udzwig-2000-kg-widly-1000-mm.html

Paleciaki elektryczne

Z kolei paleciaki elektryczne – co oczywiste – są wyposażone w silniki elektryczne o wysokiej mocy, co pozwala na łatwe poruszanie się z ciężkimi paletami. Mają wydajną baterię o dużej pojemności, dzięki czemu możliwe jest dłuższe korzystanie z urządzenia. Niektóre mają wbudowany system zasilania, a zatem proces ładowania jest niezwykle łatwy i sprowadza się do podłączenia paleciaka do gniazdka elektrycznego.

W przypadku elektrycznych wózków paletowych bezpieczeństwo jest na jeszcze wyższym poziomie niż w przypadku paleciaków ręcznych. Wózki posiadają system hamowania i blokowania (czerwony grzybek), co zwiększa bezpieczeństwo pracy i zapobiega przypadkowym ruchom palet. Zarówno system bezpieczeństwa jak i obsługi jest bardzo łatwy. Paleciaki są wyposażone w prosty i intuicyjny panel kontrolny.

Manewrowanie eletrycznym paleciakiem też jest proste. Wózki posiadają kółka z tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, co zapewnia lepszą manewrowość i łatwość poruszania się w różnych warunkach. Dodatkowo ergonomiczny uchwyt pozwala na łatwe prowadzenie urządzenia i zmniejsza zmęczenie operatora.

Wózek paletowy elektryczny TEL2 15WC wyposażony w profesjonalną wagę
Wózek paletowy elektryczny TEL2 15WC wyposażony w profesjonalną wagę

https://lema-wozki.pl/wozek-paletowy-elektryczny-tel2-15wc-udzwig-1500-kg-widly-1150-mm-elektryczna-jazda-i-podnoszenie-profesjonalna-waga.html

Jeśli szukasz odpowiedniego wózka paletowego ręcznego czy elektrycznego, na pewno znajdziesz go w szerokiej ofercie marki Lema. Możesz się z nią zapoznać na stronie internetowej www.lema-wozki.pl. Znajdziesz tam klasyki gatunku, które cieszą się popularności wśród użytkowników, jak i wózki do zadań specjalnych, nożycowe czy do transportowania beczek. Zawsze też możesz skorzystać z porad naszych ekspertów, którzy poznając specyficzne potrzeby twojej firmy, zaproponują najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here