Pomoc w uzyskaniu dotacji

Nikt z nas nie dysponuje kwotami, które mogą okazać się konieczne na inwestycje, które wymagają olbrzymich nakładów pieniędzy. W sytuacji, kiedy próbujemy uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, lub też w sytuacji, w której konieczny jest dla nas zakup sprzętu rolniczego, z reguły ubiegamy się o różnego rodzaju dotacje finansowe. Na jaki cel możemy uzyskać dotację finansową? Gdzie zgłaszać wnioski, jeśli chcemy taką dotację uzyskać? I co najważniejsze – czy mamy jakiekolwiek możliwości, jeśli chodzi o pomoc w uzyskaniu dotacji? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczejPierwszy rodzajem dotacji finansowych, o które ubiegamy się zdecydowanie najczęściej, są dotacje, które przeznaczamy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W tym celu, niezbędne jest złożenie właściwych wniosków w instytucjach, które zajmują się przyznawaniem takiego wsparcia finansowego. W przypadku, kiedy mowa o otrzymaniu dotacji finansowej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jest złożenie wniosku o przyznanie jej w Powiatowym Urzędzie Pracy. To, na co jednak należy zwrócić uwagę, kiedy ubiegamy się o taką dotację, to warunki, jakie musimy spełnić, aby została nam ona przyznana.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, jeśli chodzi o przyznanie takiej dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy, jest zarejestrowanie się w urzędzie i tym samym, otrzymania statusu osoby bezrobotnej. Tylko takie osoby, mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jeśli chodzi o środki, które może nam przyznać Powiatowy Urząd Pracy.

Kolejnym warunkiem, jaki powinniśmy spełnić w tym aspekcie, jest złożenie właściwego wniosku. Powinno w nim zostać zawarte to, jaki rodzaj działalności chcemy prowadzić. Musimy jasno określić cele, jakie przyświecają naszemu przedsięwzięciu. Bardzo dobrze wpłynie na decyzję o przyznaniu nam środków, jeśli we wniosku o przyznanie nam dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, zawrzemy także biznes plan.

Innym warunkiem, który jednak nie jest konieczny, jeśli chodzi o otrzymanie takiego rodzaju dofinansowania, jest wkład własny. Wcale nie musi być on duży. Ważne jest jednak to, aby urzędnicy z Powiatowego Urzędu Pracy, rzeczywiście zobaczyli, że zależy nam na otrzymaniu takiej dotacji.

Dotacje z Unii Europejskiej

Innym sposobem, jeśli chodzi o otrzymanie dotacji finansowej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jest złożenie wniosku o takową w instytucji, która przyznaje takie dotacje z ramienia Unii Europejskiej. Z całą pewnością, takie dotacje są przyznawane w Urzędach Marszałkowskich i Urzędach Miasta. W tym przypadku jednak, warunkiem koniecznym, jeśli mowa o przyznaniu nam dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej z Unii Europejskiej, musimy być osobami, które zamieszkują dane miasto – w przypadku składania wniosku w Urzędzie Miasta, lub też województwo, jeśli ubiegamy się o taką dotację w Urzędzie Marszałkowskim.

Dotacje na doposażenie stanowiska pracy

Dotacje na doposażenie stanowiska pracyInnym rodzajem dofinansowania, o jaki możemy się ubiegać, są dotacje przeznaczone na doposażenie lub też stworzenia stanowiska pracy w naszej firmie. W tym celu, także należy złożyć odpowiedni wniosek. Analogicznie też, tak jak w przypadku dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, musimy spełniać konkretne warunki. Osoba, dla której chcemy takie stanowisko stworzyć, powinna być albo stażystą, który został nam przyznany z ramienia Powiatowego Urzędu Pracy, lub też musi to być osoba bezrobotna, zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie Pracy, której chcemy tę pracę dać.

W przypadku, kiedy ubiegamy się dofinansowanie na doposażenie stanowiska pracy z ramienia Unii Europejskiej, nie musimy spełniać takich warunków. Tutaj wymagane są inne. Przede wszystkim, musimy bardzo jasno określić, jak dane stanowisko pracy, które chcemy stworzyć, może wpłynąć na rozwój naszej firmy. Możliwość rozwoju, jakie nam ono da, jest dla urzędników odpowiedzialnych za przyznanie nam takiego dofinansowania bardzo ważna.

Czy jesteśmy w stanie uzyskać pomoc w uzyskaniu dotacji?

Wiadomo, że podstawą, jeśli chodzi o otrzymanie odpowiedniej dotacji, jest złożenie wniosku. Niestety, nadal wypełnienie takiego wniosku, może stwarzać nam wiele problemów. Dlatego też, bardzo często instytucje, które zajmują się przyznawaniem nam takich właśnie dotacji, posiadają też doradców, którzy są w stanie pomóc nam w otrzymaniu odpowiedniego dofinansowania. Analizują oni z nami nasze wnioski, zadają dużo, bardzo pomocnych w jego wypełnieniu pytań. Z reguły jest też tak, że jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy fachowca w stworzeniu i odpowiednim wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, jesteśmy w stanie je uzyskać. To zawsze dla nas większa gwarancja, ze nasz wniosek, wypełniony z pomocą specjalisty, pozytywnie przejdzie weryfikację wewnątrz urzędu. A potem to już tylko krok do spełnienia naszych marzeń o własnej firmie lub jej rozwoju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here