Masz firmę? Zobacz, jakie korzyści daje monitoring GPS

Monitoring GPS to coraz popularniejsze rozwiązanie, na które decyduje się wiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych większych. Okazuje się jednak, że korzyści z instalacji lokalizatorów osiągają także małe firmy, dysponujące niewielką liczbą pojazdów. Nie jesteś przekonany? Poznaj najważniejsze zalety.

Znaczą część wydatków w przedsiębiorstwie stanowią koszty związane z flotą pojazdów. Największą bolączką jest ciągłe tankowanie samochodów, co nie zawsze wiąże się z pokonywaniem przez kierowców dalekich tras. Wprowadzając monitoring GPS firmowych aut, można poczynić spore oszczędności. Przede wszystkim zyskasz dostęp do informacji, gdzie aktualnie znajduje się firmowy samochód. To z kolei przełoży się na wiele innych korzyści.

1. Redukujesz wydatki na paliwo

Szacuje się, że w firmach transportowych wydatki na paliwo stanowią nawet 40% kosztów całkowitych. Tę wartość można skutecznie obniżyć, decydując się na monitoring GPS.

Nowoczesne systemy pozwalają kontrolować zużycie paliwa. W przypadku usług świadczonych przez GPS Konsalnet odbywa się to za pomocą sondy paliwowej, a także z danych zapisanych na kartach paliwowych.

Dzięki monitoringowi można także przeprowadzić analizę stylu jazdy kierowcy. Dowiesz się, w jaki sposób samochód jest użytkowany przez pracowników. To ważne, ponieważ gwałtowne przyspieszanie i hamowanie czy niedostosowanie biegu do obrotów silnika, zwiększają zużycie paliwa, generując znacznie większe koszty.  

2. Optymalizujesz trasy przejazdów

Monitoring GPS to korzystne rozwiązanie, dzięki któremu zoptymalizujesz trasy przejazdów. Pomoże wyznaczyć drogę i rozdzielić pracę tak, aby była zrealizowana jak najbardziej efektywnie. Wyeliminujesz w ten sposób puste przebiegi, co przełoży się nie tylko na ograniczenie liczby wykorzystywanych pojazdów, ale również zmniejszenie wydatków na paliwo.

3. Efektywnie zarządzasz terminami

Mając możliwość kontrolowania pojazdów w czasie rzeczywistym, możesz jeszcze lepiej zarządzać terminami. Plan pracy ustalisz tak, by dany pracownik dotarł do klienta, np. po drodze do innego kontrahenta. Przełoży się to także na lepszą obsługę – klienci będą wdzięczni, że nie będą musieli długo czekać na dostawę, a i sam pracownik dotrze do nich w wyznaczonym terminie.

4. Usprawnisz zarządzanie zespołem kierowców

Monitoring GPS pozwoli na jeszcze sprawniejsze zarządzanie pracownikami. System umożliwia m.in. rozliczanie czasu pracy. Dzięki temu wyeliminujesz lub zredukujesz nadgodziny, zmniejszysz przestoje pracowników terenowych itp. 

Monitoring GPS, oferowany m.in. przez GPS Konsalnet, daje wiele korzyści. Ułatwia przede wszystkim zarządzanie flotą i jednocześnie stoi na straży bezpieczeństwa pracowników wyruszających w trasy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here