Co zyska Twoja firma, dzięki wdrożeniu DDMRP? Nowoczesna metoda zarządzania łańcuchem dostaw w oparciu o popyt

0
962

Obecnie wiele firm produkcyjnych i dystrybucyjnych boryka się z wieloma problemami, przez które funkcjonowanie firmy staje się zaburzone i utrudnione. Dotychczasowe metody zarządzania materiałami i towarami w łańcuchu dostaw działają coraz gorzej i nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dzieje się tak, ponieważ stale wzrasta różnorodność produktowa, tym samym powodując rozdrobnienia w produkcji i utrudnienia w logistyce. Łańcuchy dostaw ulegają rozciąganiu i stają się wielopoziomowe, dodatkowo nacisk na zmniejszenie kapitału obrotowego potęguje obniżanie zapasów i większe ryzyko w łańcuchu dostaw. 

Poza tym duży wpływ na funkcjonowanie łańcuchu dostaw mają różnorakie wahania po stronie popytu. Klienci mają większy wybór, więc częściej zmieniają dostawców, jednocześnie przedsiębiorstwa zobligowane są do świadczenia wyższej jakości obsługi klienta. Wszystkie aspekty z każdym dniem coraz bardziej się nasilają i wywierają wzajemny nacisk na siebie, dlatego też wiele firm produkcyjnych i dystrybucyjnych zaczyna korzystać z nowoczesnych metod np. decyduje się na wdrożenie DDMRP.

Czym charakteryzuje się metoda DDMRP? Czy na pewno pozwoli ustabilizować łańcuch dostaw?

Metoda DDMRP (Demand Driven Material Requirements Planning) oznacza planowanie prawdziwym popytem. Wykorzystywana jest do planowania i realizacji produkcji, dystrybucji i zakupów, której celem jest ochrona i promowanie przepływu kluczowych informacji oraz materiałów. Możliwa jest do wykonania poprzez utworzenie i zarządzanie strategicznie rozmieszczonymi buforami zapasów. Pozwala maksymalnie wykorzystać dotychczasowe narzędzia np. Lean Maufacturing, Theory of Constrains , Six Sigma, MRP, DRP oraz wspiera innowacyjne podejście do planowania. 

Wdrożenie metody DDMRP ma na celu dopasowanie wszystkich działań firmy do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego. Umożliwia zabudowanie, pozycjonowanie i zarządzanie buforami zapasów, jednocześnie chroniąc przepływ najważniejszych informacji i danych. Pozwala firmom ochronić planowanie i operacje poprzez właściwe dostosowanie się do rosnących wymagań klientów, kompleksowości oferty i poziomu obsługi. Dodatkowo ma na celu zapewnić klientom obsługę na wysokim poziomie, dostęp do niezbędnych materiałów i wyrobów gotowych, w taki sposób, aby nie zaszkodzić firmie.

Szkolenie wprowadzające do metodologii DDMRP

Szkolenia wprowadzające do metodologii DDMRP to świetnie rozwiązanie dla przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych, które mają liczne problemy z działaniem łańcuchu dostaw. W trakcie szkolenia wprowadzane i wyjaśniane są najważniejsze pojęcia oraz przedstawiane metody planowania zapotrzebowania na materiały na podstawie zdefiniowanego popytu, bazując na znanych systemach i narzędziach (Lean Manufacturing, Theory od Constrains, SixSigma, MRP, DRP). Uczestnicy zapoznawani są z zagadnieniami odnoszącymi się do zarządzania dostępnością materiałów dla produkcji i towarów dla dystrybucji, metodami wyznaczania buforów, zasadami rozdzielania LT, wspierania i chronienia dostępności istotnych informacji na etapie planowania materiałowego. Szkolenie ma na celu dokładne wyjaśnienie istoty metody DDMRP, dzięki temu uczestnicy po odbyciu seminarium są w stanie modelować, planować i zarządzać łańcuchem dostaw w taki sposób, aby minimalizować ryzyko braku dostępności materiałów, redukować nadmiar pozostających zapasów i wspierać obsługę klienta. Więcej informacji o tego typu szkoleniach można dowiedzieć się na mpm24

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here