regały

Moim marzeniem od zawsze było otworzyć swój biznes. Od dziecka marzyło mi się, że mam swój własny sklep, kasę i obsługuj klientów. W pewnym momencie moje marzenie się spełniło. Znalazłam odpowiednią lokalizację, zrobiłam remont pod wymogi unijne. Zakupiłam sprzęt potrzebny mi do prowadzenia mojej działalności. Prócz wyposażenia hali sprzedażowej, bardzo ważnym elementem było wyposażenie magazynu, a mianowicie zakupienie odpowiedniego sprzętu, którym jest regał do magazynu.

Regały magazynowe to nic innego jak urządzenia o budowie przestrzennej, składające się z kilku poziomów. Ich przeznaczenie to przechowywanie wszystkich zapasów na konstrukcji tego regału. Jeżeli zakupimy regały bez półkowe na regalypolkowe.pl, czyli takie, w których towar wspiera się na metalowej ich konstrukcji, musimy bezapelacyjnie składać go na paletach. Te jednak zdecydowanie wykorzystywane są na magazynach wielkopowierzchniowych. Ja natomiast do swojego sklepu zakupiłam regały półkowe, czyli takie, które w swoich metalowych konstrukcjach, posiadają już półki. Wiadomo, że w mniejszym sklepie, przechowuje się mniejsze zapasy, dlatego kładzie się je bezpośrednio na półkę regału. Regały z Regalit mające konstrukcję wolno stojącą, montowane są do podłoża. Muszą one być bardzo solidne i bezpieczne. Każdy regał musi być dokładnie opisany, jaką wagę towaru jest w stanie unieść. Tych norm trzeba się bezwzględnie trzymać, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo własne, oraz swoich pracowników, za których w trakcie czasu ich pracy jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni.

Nośność regałów, oraz ich stan techniczny jest bardzo dokładnie sprawdzany przez odpowiednie instytucje. Nigdy wcześniej, zanim zajęłam się tworzeniem swojej działalności, nie wiedziałam, że taką ważną rolę będzie odgrywał magazyn. Oczywiście wszystkie normy, stan i bezpieczeństwo dotyczą również regałów stojących bezpośrednio na sklepie. Tu już nie tylko odpowiadamy za zdrowie i bezpieczeństwo swoje, swoich pracowników, ale także klientów.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here