zarządzania łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw to wyjątkowo obszerny temat, na który składa się etap planowania, wdrożenia i zarządzania produkcją oraz szeroko pojęta logistyka łańcuchu dostaw. Planowanie to podstawa, która pozwala stworzyć doskonałą strategię dla firmy i sprawnie zarządzać zasobami niezbędnymi do zaspokojenia popytu na towary lub usługi. Poza planowaniem istotny jest układ pomiędzy dostawcami towarów i półproduktów, bądź usług potrzebnych do stworzenia finalnego produktu. Dobrze opracowane procesy dotyczące ustalania cen, dostaw, terminów i płatności pozwalają firmie zapewnić wystarczającą ilość surowców/usług i umożliwić ich swobodne przetwarzanie.

Jedynym z wyjątkowo ważnych etapów zarządzania łańcuchem dostaw jest proces produkcji. Wymaga on odpowiedniego rozplanowania czynności niezbędnych do produkcji, sprawdzenia, pakowania oraz przygotowania towaru/usługi do wysyłki. W tym obszarze niewątpliwie istotne są fachowe pomiary np. pomiar jakości, wielkości produkcji, czy też wydajności pracowników. Harmonogramowanie produkcji jest wieloetapowym procesem i każda czynność powinna być tutaj spójnie połączona, dzięki temu w efekcie końcowym można otrzymać towar/usługę wysokiej jakości przy zachowaniu niskich kosztów.

Szkolenia z zakresu harmonogramowania produkcji

Doskonałym sposobem na usprawnienie etapu produkcji w każdej firmie, jest skorzystanie z wysokiej jakości szkoleń dotyczących harmonogramowania i sterowania produkcją. Na tego typu szkolenia można wysyłać menedżerów, jak również pracowników niższych szczebli odpowiadających za jakikolwiek etap produkcji wyrobu finalnego.

Szkolenia nastawione na sterowanie i harmonogramowanie produkcji, skupiają się na szeroko pojętym obszarze harmonogramowania, sterowania produkcji oraz samej produkcji. W zależności od dotychczasowych działań w firmie wszystkie działy mogą być lub są uzależnione od siebie. Osoby zajmujące się produkcją produkują tyle towaru, co przewiduje harmonogram, działa to także w drugą stronę, czyli harmonogramuję tak, jak mi pozwala produkcja np. technologia i zasoby pracowników są w stanie wyprodukować tylko konkretną ilość towaru.

Podczas szkolenia, gdzie głównym celem jest poznanie dobrych praktyk pozwalających na profesjonalne harmonogramowanie produkcji poruszany jest temat listy priorytetów. Dobrze sporządzona lista priorytetów pozwala sprawnie przywrócić utracony porządek w obszarze harmonogramowania produkcji.

W trakcie seminarium omawiane są przeróżne sposoby harmonogramowania produkcji, wpływu zmian i odchyleń na realizację planów. Przekazywana jest fachowa wiedza odnosząca się między innymi do układu fabryki i tego jak jej urządzenie wpływa na harmonogramowanie produkcji oraz przepływ prac (techniki kontroli wejść i wyjść, techniki kontroli w systemach typu „push”, techniki kolejkowania zadań). Szczegółowo opisywane są sposoby zarządzania wąskimi gardłami, kontrolą czasu realizacji cyklu produkcji, raportowania oraz techniki zbierania danych. Ponadto każde szkolenie odnosi się do środowiska produkcji w systemie typu „pull”, dzięki temu pozwala poznać i zrozumieć silne i słabe strony tego systemu. Na zakończenie seminarium prelegenci wyjaśniają, w jaki sposób doskonalić obszar harmonogramowania i produkcji w swojej firmie. Więcej informacji o specjalistycznych szkoleniach i konsultacjach z zakresu etapu produkcji można dowiedzieć się na mpm24.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here