Tess Gerritsen

Książki Tess Gerritsen od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród fanów thrillerów. Nic dziwnego, ponieważ jej kolejne powieści nie tylko trzymają w napięciu. Jednocześnie autorka wnosi do nich pewną autentyczność. Wszystkie szczegóły wydają się bardzo realne i żywe. No ale które książki zaliczylibyśmy do katalogu „best of”? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

„Autopsja”

„Autopsja” Tess Gerritsen to dopiero piąta część cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles, a jednak w naszej ocenie ta warta szczególnej uwagi. Akcja powieści rozpoczyna się w szpitalu, gdzie Jane Rizzoli oczekuje narodzin córki. Nie wie jeszcze, że za moment rozegrają się dramatyczne wydarzenia. Jedna z pacjentek sterroryzuje personel, potem zabije ochroniarza i jeszcze weźmie zakładników, w tym Jane. Czy Maurze Isles uda się uratować przyjaciółkę? Jaka mroczna tajemnica kryje się w tym wszystkim? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w powieści „Autopsja” autorstwa Tess Gerritsen. To wciągająca książka, której fabuła zaskakuje na każdym kroku. Do tego konstrukcja postaci została dopracowana w każdym, najdrobniejszym detalu.

„Ogród kości”

Warto też sięgnąć po „Ogród kości” Tess Gerritsen. Ta powieść nie należy do cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Ta druga bohaterka pojawia się jednak na kartach książki. „Ogród kości” opowiada historię Julii Hamil, która odkrywa w swoim ogrodzie kobiecą czaszkę. Maura Isles stwierdza, że nosi ona ślady morderstwa. Początkowo trudno jest ustalić tożsamość ofiary, a jednak Julia Hamil podejmuje się rozwiązania tej zagadki. Będzie jednak musiała poszukać śladów pozostawionych na miejscu zbrodni aż 200 lat wcześniej. Tess Gerritsen w „Ogrodzie kości” w sprytny i bardzo płynny sposób łączy przeszłość z teraźniejszością. Pokazuje Boston na przestrzeni lat, a jednocześnie daje czytelnikom najdrobniejsze szczegóły medyczne, czyniąc historię niezwykle autentyczną.

„Chirurg”

W zestawieniu „the best of” nie można też zapominać o pierwszej części cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Powieść „Chirurg” szybko trafiła na listy bestsellerów i to właśnie ona zapewniła Tess Gerritsen popularność i rozpoznawalność. Książka opowiada historię mordercy grasującego po ulicach Bostonu. Bierze on sobie na cel wyłącznie samotne kobiety. Morderstwa mają bardzo dramatyczny przebieg, ponieważ przed odebraniem swoim ofiarom życia zbrodniarz usuwa im macice… i to bez znieczulenia. Tę ponurą zagadkę próbuje rozwiązać para detektywów – Thomas Moore i Jane Rizzoli. Czy im się uda? Żeby się tego dowiedzieć trzeba sięgnąć po książkę „Chirurg” Tess Gerritsen.

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here