Maszyny z Chin

Zastanawiasz się, co opłaca się sprowadzać z Państwa Środka? Dobrym biznesem są maszyny z Chin. Ich cena po opłaceniu VAT wciąż jest dużo niższa niż podobnych maszyn wyprodukowanych przez firmy europejskie czy amerykańskie. Dowiedz się jakie są korzyści i ceny takiego przedsięwzięcia.

KORZYŚCI SPROWADZANIA MASZYN Z CHIN

Wyliczanie korzyści zakupu maszyn z Chin w zasadzie zawsze będzie sprowadzać się do jednego – że jest to bardzo opłacalne. To zyskowny, a jednocześnie bezpieczny biznes. Chińczycy znają się na produkcji dużych maszyn jak mało kto, w końcu sami słusznie postrzegani są jako największa fabryka świata.

Jakość oferowanych maszyn rolniczych, obróbczych czy budowlanych niczym nie odbiega od tego, co zakładom produkcyjnym oferują Amerykanie czy konsorcja europejskie. Niekiedy poziom technologiczny oferty Chińczyków jest wyższy od tego, co znajdziemy na Zachodnie, przy zachowaniu dużo niższej ceny. Zakup maszyn z Chin zwraca się dużo szybciej niż zakup takiego samego sprzętu w którym z krajów UE. Ponadto wybór jest ogromny, ponieważ spokojnie możemy założyć, ze przynajmniej kilkanaście chińskich fabryk produkuje dokładnie taki sprzęt, jakiego szukamy.

MASZYNY Z CHIN – KOSZT

Jeśli chodzi o konkretne dane liczbowe, to są one imponujące. Maszyny sprowadzone z Chin kosztują średnio 40-50% mniej niż na rynkach zachodnich. I to już po opłaceniu cła, transportu i odprawy. Jeśli chodzi o dostęp do najnowszych technologii, Państwo Środka szybko adaptuje zachodnie patenty na własny użytek tworząc tańsze odpowiedniki.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że najnowsze osiągnięcia techniki będą droższe niż maszyny mniej zaawansowane. Chiny nie stanowią tu wyjątku i każda fabryka musi na siebie zarabiać. Jeśli chodzi o stawki celne na to należy je sprawdzić zgodnie z taryfą celną dla krajów Unii, np. w systemie ISZTAR (Sekcja XVI). Wiele z maszyn ma zerowe cło lub bardzo niskie – w granicach 3%.

MASZYNY Z CHIN

MA CO UWAŻAĆ SPROWADZAJĄC MASZYNY Z CHIN?

Jeśli interesuje nas importowanie maszyn z Chin do Polski, a nie mamy doświadczenia w imporcie, lepiej skorzystać z pomocy specjalnej firmy, czyli profesjonalnego importera (np. Fullbax). Samodzielne sprowadzanie może bowiem skończyć się dla nas dużą stratą finansową. Na początku istnieje ryzyko, że wybrany producent może nie wywiązać się z warunków umowy. Kolejne ryzyko związane jest z jakością już wyprodukowanej maszyny. Na koniec zostaje jeszcze odprawa celna oraz dopilnowanie dokumentacji, np. certyfikatu CE. Jeśli będzie go brakować, urząd celny może nam skonfiskować towar, a nawet nakazać utylizację. Oczywiście na nasz koszt. Dlatego na początku zawsze warto współpracować z agencją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here