inwestycje na mazurach

Zacznijmy od powiedzenia „kto nie ryzykuje, ten nie ma”, bo tak naprawdę spora część wielkich biznesów opierała się na ryzykownych inwestycjach. Ponadto – nieco inaczej inwestują Polacy, a inaczej Brytyjczycy i Amerykanie. Jedno ich łączy – docenienie inwestowania w nieruchomości, w tym również w grunty.

W co inwestują Polacy?

Wśród inwestujących Polaków powiększa się grupa zakupujących mieszkania pod wynajem, zwłaszcza w większych miastach, również za granicą. Mieszkania takie stają się coraz większą konkurencją dla hotelarzy, bowiem właściciele zapewniają nierzadko świetne warunki noclegowe, niejednokrotnie za połowę niższą cenę w porównaniu z opłatami za apartament w polskim hotelu średniej klasy.

Część takich mieszkań wynajmują stali lokatorzy uiszczając miesięczne opłaty. 

Nadal część Polaków inwestuje w lokaty bankowe, chociaż te należą do najmniej opłacalnych – z racji niskiego oprocentowania i nieustannej inflacji.

Za to rodacy doceniają inwestowanie w ziemię, zwłaszcza w grunty znajdujące się na obrzeżach większych miast. Mimo to zwiększa się jednocześnie grupa mieszczuchów, którzy szukają ziemi rolnej na terenach atrakcyjnych turystycznie, zwłaszcza na Warmii i Mazurach. Inwestycje w ziemię nie przynoszą na ogół strat, choć realny dochód nieraz pojawia się w dłuższej perspektywie czasowej, choćby za sprawą rosnących cen gruntu.

Nie jest natomiast łatwo (jest to efekt obwarowań ustawowych) kupić ziemię rolną.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Przede wszystkim przed zakupem należy się dokładnie zapoznać z zawartością ksiąg wieczystych sprawdzając między innymi to, czy nieruchomość nie jest obciążona zaległymi opłatami lub innymi obwarowaniami administracyjno-prawnymi.

Warto jest sprawdzić z czym graniczy nieruchomość, zwłaszcza grunt. Może być na przykład tak, że działka leży w obrębie otuliny parku krajobrazowego. Wtedy mogą pojawić się problemy z zabudową mieszkalną lub gospodarczą tego terenu.

Kupując mieszkanie używane również nie zaszkodzi zbadać sąsiedztwo. Dokładnie sprawdźmy podłogi, ściany, sufity i instalacje, najlepiej przy pomocy specjalisty.

W co nie inwestują Polacy?

A właściwie – w co inwestują rzadko? W przeciwieństwie do wspomnianych Amerykanów i Brytyjczyków Polacy rzadko inwestują w dzieła sztuki. Tym raczej zajmuje się niewielka grupa bogatych przedsiębiorców. 

I kryptowaluty…

Niedawne bankructwo giełdy kryptowalutowej niekoniecznie zraziło wszystkich do tej metody inwestowania. Obecności kryptowalut na rynku finansowym na pewno nie unikniemy…

Jeśli interesuje Cię inwestowanie w grunty, koniecznie odwiedź https://rodzinneinwestycje.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here