Kredyt refinansowy – co warto o nim wiedzieć?

0
1033

Każdego roku rynek finansów diametralnie się zmienia. Razem z nim zmieniają się też oferty bankowe, z których mogą skorzystać kredytobiorcy. Niekiedy zdarza się tak, że osoba, która ma już kredyt np. hipoteczny, odkrywa, że w innym banku znajduje się lepsza oferta takiego produktu Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może okazać się kredyt refinansowy. Zobacz, co to jest, kto może go otrzymać i gdzie można go znaleźć.

Do kogo skierowany jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy jest skierowany przede wszystkim do osób, które posiadają kredyt hipoteczny. Polega to na tym, że stare zobowiązanie jest zamieniane na nowe, takie które ma lepsze warunki. Pamiętajmy o tym, że kredyty hipoteczne, to zobowiązania długoterminowe i przez cały okres kredytowania wiele może się zmienić. W tym czasie mogą się np. pojawić lepsze oferty bankowe lub takie, które pozwalają odciążyć domowy budżet, bo np. gorzej zarabiamy. Jeśli istnieje dobry powód, przez który nie jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego kredytu, to czas rozejrzeć się w banku za refinansowaniem.

Zanim to jednak zrobisz, zapoznaj się dokładnie z różnymi ofertami bankowymi oraz swoja umową kredytową. Dzięki temu łatwiej będzie Ci znaleźć zobowiązanie, które rzeczywiście ma lepsze warunki niż Twoje obecne.

Kiedy opłaca się skorzystać z kredytu refinansowego?

Kredyt refinansowy opłaci się szczególnie tym osobom, które mają kredyt hipoteczny z wysoką marżą. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy w obecnej umowie nie znajduje się zapis o tym, że musisz ponieść dodatkowe koszty za wcześniejszą spłatę kredytu. Najlepszym rozwiązaniem będzie   ponowne zapoznanie się z umową oraz tym jakie koszty przewiduje nowy kredyt. Większość kredytów refinansowych składa się z dodatkowych prowizji np. za udzielenie zobowiązania, zmianami w księdze wieczystej oraz ustanowieniem nowej hipoteki. Za wykonanie takich formalności bank pobiera dodatkowe pieniądze, aby zrekompensować sobie czas, który trzeba na to przeznaczyć.

Jeśli chcesz, aby nowy kredyt był dla Ciebie bardziej opłacalny, to zwróć uwagę na marżę. To właśnie na niej można dużo zaoszczędzić i sprawić, że nowy kredyt będzie korzystniejszy. Jeśli masz kilka kredytów hipotecznych, to kredyt refinansowy także może być dobrym wyborem. Zanim jednak się na niego zdecydujesz, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Tylko podjęcie przemyślanej decyzji sprawi, że rzeczywiście zaoszczędzisz na swoim starym kredycie hipotecznym.

Gdzie zaciągnąć kredyt refinansowy?

Niestety ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście kredyt refinansowy najlepiej jest zaciągnąć tam, gdzie na dany moment znajduje się najlepsza oferta. Tego typu zobowiązania można znaleźć w bankach, jednak nie we wszystkich. Mimo że jest to produkt coraz popularniejszy, to dalej nie w każdej placówce można się z nim spotkać. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź w internecie lub osobiście, co mają do zaoferowania poszczególne placówki.

Bardzo pomocne będą też wszelkie kalkulatory oraz porównywarki internetowe. W szybki i prosty sposób pokażą Ci one gdzie szukać dobrego kredytu i jakie parametry mają poszczególne z nich. Jeśli nie wiesz jak samodzielnie znaleźć interesującą ofertę, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Taka osoba specjalizuje się w szukaniu kredytów dla swoich klientów oraz wie, jak znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę. Jeśli zdecydujesz się na jego pomoc, to łatwiej będzie Ci znaleźć kredyt https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ na dobrych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here