Karty wielowalutowe – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie specjalne karty wielowalutowe. Czym dokładnie są tego rodzaju karty płatnicze i dlaczego warto mieć własną?

Chociaż także zwykła karta płatnicza pozwala na dokonywanie płatności w różnych walutach, to jednak jest to związane z bardzo wysokimi kosztami związanymi z przewalutowaniem.

Właśnie dlatego wiele osób podróżujących czy płacących za zakupy w walutach obcych decyduje się na wyrobienie karty walutowej – pozwalającej na dokonywanie płatności w tej właśnie walucie. Teraz jednak do dyspozycji jest jeszcze wygodniejsze rozwiązanie – karta wielowalutowa.

Karta wielowalutowa – co to jest?

Kartami wielowalutowymi nazywa się karty, które mogą być podpięte do więcej niż jednego rachunku bankowego prowadzonego w walucie obcej. Dzięki temu jedna karta umożliwia płacenie wieloma walutami – bez potrzeby noszenia wielu kart ze sobą.

Specjalny system karty automatycznie rozpoznaje walutę transakcji, a następnie pobiera opłatę z tego konta, które rozliczane jest w danej walucie.

Kartą wielowalutową jesteśmy w stanie dokonywać płatności nie tylko stacjonarnie, na przykład w sklepach, restauracjach, hotelach, ale również istnieje możliwość prowadzenia transakcji on-line, czyli dokonywania zakupów przez Internet w zagranicznych sklepach.

Kiedy warto korzystać z karty wielowalutowej?

  • wyjazd na wakacje za granicę
  • częste podróże służbowe do innych krajów
  • otrzymywanie pensji w różnych walutach
  • robienie zakupów w zagranicznych sklepach internetowych

Wobec tego karty wielowalutowe to uniwersalny sposób na dokonywanie szybkich i wygodnych płatności w wielu walutach – bez potrzeby trzymania w portfelu wielu kart przypisanych osobno do każdego konta walutowego.

Jak można zdobyć kartę wielowalutową?

Dzisiaj karty tego rodzaju oferowane są przede wszystkim przez banki, ale można zamówić je także pozabankowo – tutaj na uwagę zasługuje IgoriaCard, czyli karta wielowalutowa pozwalająca na prowadzenie płatności w takich walutach świata jak AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, ILS, PLN, RON, RUB, SEK, TRY i USD.

Karta IgoriaCard nie wymaga przy tym zakładania rachunku bankowego – daje klientom dostęp do konta zasilanego przelewami, które pozwala na łatwe kontrolowanie rozliczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here