Supply Chain Management

Często zdarza się, że branżowe, żargonowe terminy są długie, skomplikowane i co więcej niezrozumiałe. Nie tak jednak powinno być. Aby być absolutnym, niekwestionowanym numerem jeden na swoim stanowisku pracy, należy posiadać kompleksową i fachową wiedzę z danej dziedziny. W tym celu warto inwestować w samorozwój. Pomocą mogą być wszelkiego rodzaju konferencje, meetingi czy szkolenia. Jeśli jesteś pracownikiem w branży logistycznej i gdzieś, kiedyś słyszałeś termin supply chain management, jednak do końca nie wiesz z czym to się je – trafiłeś w dobre miejsce. Wyjaśniamy co oznacza termin supply chain management i jakie korzyści niesie za sobą wdrożenie tego systemu do przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej na ten temat! 

Czym jest supply chain management?

Termin supply chain management pochodzi z języka angielskiego i oznacza zarządzanie łańcuchem dostaw. Jest to sposób zarządzania przepływami między ogniwami łańcucha dostaw. Dzięki wdrożeniu w przedsiębiorstwie systemu supply chain management możliwe jest sprawniejsze projektowanie, planowanie, realizowanie, kontrola oraz monitorowanie łańcucha dostaw. System zajmuje się koordynacją przepływu informacji, produktów i usług. Zarządzanie łańcuchem dostaw dzieli się na wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzne SCM obejmuje zagadnienia związane z zaopatrzeniem, produkcją i dystrybucją, natomiast zewnętrzne SCM integruje przedsiębiorstwo z jego dostawcami i klientami. 

Korzyści z wdrożenia supply chain management

Istnieje wiele korzyści, które idą za wprowadzeniem w przedsiębiorstwie systemu supply chain management. Po pierwsze, następuje ułatwienie globalnego planowania poziomu popytu na określone wyroby. Po drugie, pojawia się możliwość dokonywania bieżących symulacji rynkowych, umożliwiających błyskawiczną reakcję na pojawiające się zapotrzebowania ze strony klientów. Po trzecie, możliwe jest optymalizowanie źródeł dostaw.

Po czwarte, dzięki wdrożeniu supply chain management można jednocześnie planować specjalistyczne potrzeby materiałowe i określać zdolności produkcyjne. Po piąte, zapewniona jest przejrzystość i wzajemnych współzależności pomiędzy poszczególnymi ogniwami łańcucha dostaw. Po szóste tworzone są zbiorcze plany związane z zaopatrzeniem, magazynowaniem, produkcją oraz transportem wytwarzanych dóbr. Po siódme można zdefiniować wszelkie ograniczenia istniejących sieci dostaw.

Dowiedz się więcej na temat supply chain management i już teraz zacznij usprawniać swoje działania na obecnym stanowisku pracy. A może szukasz zmiany i szkolenie z zakresu supply chain management może otworzyć przed Tobą nowe możliwości? W każdym z tych przypadków, warto zgłosić się do specjalistów od szkoleń w tym zakresie: mpm24.com. Program szkolenia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zależy na efektywnym wdrożeniu w życie wiedzy uzyskanej na szkoleniu – pomagają w tym liczne innowacyjne metody. Poznaj je i zobacz jak łatwo można przyswoić wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw. Sprawdź najbliższe terminy i zapisz się na szkolenie już dziś! Nie czekaj!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here