Chmura obliczeniowa – dlaczego warto przenieść tam biznes

Coraz więcej firm decyduje się na przejście do chmury. Dzięki temu przedsiębiorcy usprawniają pracę zatrudnionych osób, zwiększają ich elastyczność, a do tego redukują wysokie koszty utrzymania infrastruktury informatycznej. To jednak nie wszystkie zalety chmury.

Firmy korzystają coraz chętniej z chmury z różnych powodów. 55% przedsiębiorców liczy w ten sposób na optymalizacje kosztów i procesów IT, 44% chce skorzystać z wysokiej skalowalności rozwiązań projektowanych na fundamentach chmury, a dla 43% chmura to ważne narzędzie w cyfrowej transformacji ich przedsiębiorstwa (źródło: https://itreseller.com.pl/chmura-publiczna-w-polsce-2019-wykorzystanie-bezpieczenstwo-plany-rozwoju-jakie-sa-kierunki-rozwoju-chmury-zdradza-raport-idg-we-wspolpracy-z-oktawave/). Firma analityczna Gartner prognozuje, że w 2019 roku rynek usług chmury publicznej wzrośnie o ponad 17% w stosunku do 2018 roku. Mało tego, według analityków Gartnera za kilka lat firmy, które nie korzystają z chmury, będą tak rzadkie, jak dziś te, które nie korzystają z Internetu (źródło: https://biznes.newseria.pl/news/biznes-coraz-szybciej,p1074393766). 

Chmura obliczeniowa w biznesie – zalety

Nie bez powodu firmy chętnie sięgają po chmurę. Takie rozwiązanie to wiele korzyści. Przede wszystkim dzięki chmurze można ograniczyć koszty na IT. Na platformie chmurowej można przechowywać wszystkie dane i aplikacje, z których na co dzień korzystają pracownicy. Nie trzeba kupować własnych serwerów i wydawać pieniędzy na ich utrzymanie. Kolejną zaletą jest skalowalność dostępna na niektórych platformach – gdy trzeba, wykorzystuje się więcej zasobów i płaci się tylko za ich wykorzystanie. Dzięki chmurze nawet małe firmy dostają dostęp do ogromnej mocy obliczeniowej, na co normalnie nie mogłyby sobie pozwolić. Chmura to także niezawodność i stabilność usługi, możliwość pracy zatrudnionych osób z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, a do tego bezpieczeństwo danych. Te ostatnie nie są przechowywane na komputerze lub laptopie, który może ulec awarii lub zostać skradziony.

Jaka platformę chmurową wybrać?

Jeśli przedsiębiorca chce korzystać ze wszystkich wymienionych wcześniej korzyści, nie jest bez znaczenia, jaką chmurę wybierze. Warto szukać sprawdzonych rozwiązań i znanych dostawców usług chmurowych. Przykładem dobrego rozwiązania jest chmura Azure Microsoft, a więc firmy znanej, wiarygodnej i innowacyjnej. Ta chmura ma wszystko, czego wymaga się od takich platform: zapewnia duża elastyczność, jest bezpieczna, dostarcza bardzo wiele usług i obsługuje bardzo wiele komponentów, a jej infrastruktura umożliwia tworzenie i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem centrów danych Microsoft. Wszystko to jest bardzo łatwe dzięki partnerom wdrożeniowym oprogramowania biznesowego Microsoft (np. NAV24). Chmura Azure jest dostępna w najpopularniejszych obszarach – SaaS i PaaS. 

Chmura to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm. Trudno dziś wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które nie ma dostępu do rozwiązań chmurowych. Dzięki nim można znacznie usprawnić procesy w firmie i tym samym zwiększyć przewagę konkurencyjną na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here