Zanim weźmiesz pożyczkę online

Jeśli przyjrzysz się procesowi pozyskiwania pożyczki w banku oraz pożyczki przez Internet, szybko zrozumiesz, dlaczego te drugie wciąż zyskują na popularności. Pieniądze możesz otrzymać w 5 minut i nikt nie zapyta, w jakim celu ich potrzebujesz. W ten sposób pożyczka online wydaje się łatwym sposobem na szybką gotówkę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Szybka droga to łatwa pożyczka online?

Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze w oddziale banku, musisz odpowiedzieć na wiele pytań, odbyć mnóstwo spotkań oraz przygotować wiele stron skrupulatnej dokumentacji. W przypadku pożyczki online wystarczy, że wypełnisz formularz i potwierdzisz swoją tożsamość. Czy tak uproszczona droga do pieniędzy oznacza, że pożyczki przez Internet są łatwe?

Zależy od tego, gdzie ich szukasz.

Jeśli chcesz samodzielnie wyszukać pożyczkę online, możesz trafić na niewłaściwe instytucje, których celem wcale nie jest niesienie Ci wsparcia, ale zysk Twoim kosztem. W celu rozwiązania tego typu problemów i ułatwienia zadania pożyczkobiorcom, stworzyliśmy wyszukiwarkę oraz porównywarkę pożyczek online MoreBanker. W rezultacie możesz zaznaczyć, czego konkretnie potrzebujesz od pożyczkodawców, a następnie otrzymać tylko takie propozycje, które spełniają Twoje oczekiwania.

W ten sposób skracamy drogę między wystąpieniem potrzeby gotówki a momentem jej uzyskania.

Ile razy słyszałeś, że pożyczki przez Internet są niebezpieczne?

Przeciwnicy pożyczek online, jak mantrę powtarzają, że są one niebezpieczne, niepewne i niekorzystne. Niestety są to kłamstwa, powtarzane przez osoby, które nie wiedzą, na czym polega wzięcie bezpiecznej pożyczki przez Internet.

Wbrew obiegowej opinii, nie każdy może wziąć pożyczkę. Skorzystać z niej mogą wyłącznie osoby, które:

  • skończyły 18 lat,
  • potwierdzą swoją tożsamość,
  • nie są zarejestrowane, jako dłużnik w systemach BIK, BIG i KRD,
  • mają stałe źródło dochodu (preferowana opcja).

W ten więc sposób profesjonalni pożyczkodawcy dbają o dobro pożyczkobiorców, umożliwiając pozyskiwanie pieniędzy tylko tym osobom, które świadomie i odpowiedzialnie decydują się na taki krok. Co więcej, zabezpieczają pożyczkobiorców przed zadłużeniem poprzez sprawdzanie ich w systemach BIK, BIG i KRD.

Szybka pożyczka online nie dla dłużników

W Polsce wyróżniamy kilka rejestrów dłużników. Są to m.in.:

  • Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
  • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG),
  • Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Osoby, zarejestrowane w powyższych systemach, nie mogą pozyskać pożyczki przez Internet! Jeśli jesteś dłużnikiem, a mimo to firmy lub instytucje chcą udzielić Ci pożyczki, trzymaj się od nich z daleka! Prawdopodobnie są to mało wiarygodne oraz niebezpieczne źródła, które w konsekwencji chcą wzbogacić się Twoim kosztem, a Ciebie doprowadzić do ruiny finansowej. Wszystko za sprawą wysoko oprocentowanych umów, których nie będziesz w stanie spłacić!

Jeśli więc znajdujesz się w jednym z rejestrów dłużników, a chcesz uzyskać pożyczkę przez Internet, zacznij od spłacenia swoich długów. To rozsądne, bezpieczne i jedyne wyjście, jeśli naprawdę zależy Ci na dobru własnym i swojej rodziny. Dopiero po uregulowaniu długów możesz swobodnie skorzystać z pożyczek online, ale tylko oferowanych przez sprawdzone źródła, które możesz znaleźć m.in.: w MoreBanker.

Czy tania pożyczka to dobra pożyczka?

Pożyczkobiorcy mają tendencję do oceniania pożyczek online wyłącznie z perspektywy kosztów. W tej hierarchii – nie da się ukryć – prym wiedzie tradycyjna bankowość. Jednak po przeanalizowaniu większej ilości czynników okazuje się, że pożyczki przez Internet mają zalety, które bez trudu rekompensują ewentualnie wyższy koszt pozyskania gotówki.

Jeśli więc przede wszystkim zależy Ci na uniknięciu licznych pytań o cel pożyczki lub potrzebujesz gotówki w nagłym przypadku, pożyczka online jest warta swojej ceny. W przeciwnym razie rozważ wady i zalety każdego rozwiązania, i podejmij rozsądną decyzję, pamiętając, że nawet banki mogą dać pożyczkę z wysokim oprocentowaniem i dodatkowymi kosztami.

Wybór należy do Ciebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here