Śledzenie przesyłek

Przesyłki kurierskie nadają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Dla wielu z nich jest to podstawa prowadzonej działalności i dlatego szukają tanich oraz rzetelnych przewoźników, którzy szybko będą dostarczać paczki do odbiorców w kraju i zagranicą. Niewątpliwie na wzrost zainteresowania usługami kurierskimi wpłynęła popularność sklepów internetowych, pandemia, zmiana nawyków konsumenckich. Przewoźnicy dostarczają coraz więcej przesyłek, paczkomaty powstają w nowych lokalizacjach i otwiera się wiele punktów, w których szybko można nadać i odebrać paczki. Oczywiście pomocne bywają również opcje dodatkowe, które pozwalają dostosować usługi do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Jedną z popularniejszych jest śledzenie przesyłek.

Na czym polega śledzenie przesyłek?

Ta najchętniej najczęściej wykorzystywana opcja przez nadawców i odbiorców pozwala szybko sprawdzić, gdzie jest paczka. Wystarczy w odpowiednie miejsce na stronie internetowej wpisać numer przesyłki z listu przewozowego. Następnie zostaniemy przekierowani na witrynę konkretnego przewoźnika. Śledzenie przesyłek daje możliwość określenia prognozowanego terminu doręczenia. To szczególnie ważna informacja dla sklepów internetowych, bo właśnie im najbardziej zależy na szybkich i terminowych dostawach. Poza tym śledzenie przesyłek pozwala także odbiorcy zorganizować sobie czas, by móc odebrać paczkę lub na przykład przekierować ją do punktu. Sam moduł jest prosty i intuicyjny. Stanowi też informację dla nadawcy, że adresat odebrał przesyłkę.

Jak nadać paczkę?

By wysyłać paczkę kurierem, warto skorzystać ze strony brokera, który w jednym miejscu zbiera oferty różnych przewoźników. Tym samym znalezienie najtańszej opcji lub też tej, która idealnie wpisuje się w potrzeby, jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz zamówienia. W odpowiednie miejsca wpisuje się podstawowe parametry paczki takie jak waga i wymiary. Można również wybrać opcje dodatkowe z całego katalogu możliwości. W większości przypadków będą one dodatkowo płatne, ale pozwalają dostosować usługę do konkretnych wymagań. Śledzenie przesyłek natomiast nie generuje żadnych kosztów. Po przygotowaniu formularza otrzymamy oferty różnych przewoźników. Wystarczy wybrać tę najlepszą, opłacić usługę, wygenerować list przewozowy i czekać na kuriera lub dostarczyć paczkę do punktu. Numer listu będzie potrzebny, gdy będziemy chcieli uruchomić śledzenie przesyłek. Przy przygotowaniu paczki należy pamiętać o tym, aby zapakować ją zgodnie z wytycznymi przewoźnika. Poza tym nie mogą się w niej znaleźć rzeczy zabronione w transporcie na mocy przepisów unijnych, krajowych i restrykcji samego kuriera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here