Jak wygląda rozliczanie podatku w Anglii?

Rozliczenia podatkowe, składanie zeznań podatkowych czy ubieganie się o zwroty to zagadnienia, które nie dla każdego są jasne. Dodatkowo jeżeli w grę wchodzi podatek rozliczany na terenie Anglii sprawa się jeszcze bardziej komplikuje. Jednak w rzeczywistości rozliczenie podatku z Anglii nie jest takie trudne, a wystarczy po prostu zaznajomić się bliżej z całym tematem, dlatego warto przeczytać poniższy artykuł.

Kto ma obowiązek rozliczenia się z podatku?

W Anglii tak naprawdę pracuje bardzo wiele naszych rodaków, którzy wyjechali na Wyspy Brytyjskie w poszukiwaniu godnego życia i dobrze płatnej pracy. Stąd też rozliczenie podatku z Anglii dotyczy bardzo wiele osób. Tak naprawdę to nie każdy musi rozliczać się z podatku. Otóż w gronie osób, które mają taki obowiązek są przede wszystkim ci, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, a także ich nieopodatkowane dochody wynoszą ponad 2500 funtów. Do takich osób zalicza się także pracowników, którzy zarabiają ponad 100 tysięcy funtów rocznie, a także tych, którzy zarabiają mniej jednak dodatkowo pobierają zasiłki, więc cała kwota wynosi również ponad 100 tysięcy funtów. Osoby, które są zatrudnione na stałe w danej firmie lub też prowadzą działalność gospodarczą, jednak nie ubiegają się o zwrot wyższy niż 2500 funtów nie mają obowiązku składania zeznania.

Podstawowe informacje o zeznaniach podatkowych w Anglii

Aby dokonać właściwie rozliczenia podatku z Anglii musimy przede wszystkim zebrać potrzebne do tego dokumenty. Jest to oczywiście zaświadczenie o zarobkach za cały poprzedni rok pracy, a także wystawione faktury czy też inne papiery. Warto wiedzieć, że w Anglii istnieje wiele możliwości odliczenia podatkowego, a wiąże się to między innymi z przedstawieniem dokumentacji za koszty przeznaczone na:

  • podróże służbowe
  • zakupione narzędzia pracy
  • prąd
  • telefon
  • wiele innych

Dzięki takim informacjom rozliczenie podatku z Anglii z pewnością będzie o wiele łatwiejsze.

A może profesjonalna firma?

Dość często Polacy pracujący na stałe w Anglii starają się za wszelką cenę dokonać rozliczenia podatkowego na własną rękę. Jednak tak naprawdę nie zawsze jest do dobre rozwiązanie, gdyż w razie wystąpienia pewnych nieścisłości w zeznaniu urzędy wysyłają wiele próśb o wyjaśnienie całej sprawy. Jeżeli, więc nie mamy do końca pewności jak dokonać właściwie rozliczenia podatku z Anglii lepszym pomysłem będzie powierzenie tej sprawy profesjonalnej firmie księgowej. Takowe znajdują się zarówno na terenie Polski jak i Anglii, więc bez względu na aktualny pobyt mamy możliwość skorzystania z tego typu usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here