Kiedy potrzebujemy przewieźć coś w obrębie tego samego miasta, czy okolicy sprawa jest prosta, wsiadamy do samochodu i jedziemy. A co jeśli musimy coś przewieźć na drugi koniec kontynentu lub nawet świata? W przypadku małych rzeczy możemy oczywiście skorzystać z usług poczty. Dla dużych ładunków będziemy musieli jednak wybrać firmę zajmującą się transportem międzynarodowym. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika? O tym w dzisiejszym wpisie!

Wybór firmy transportowej

Wybór odpowiedniej firmy transportowej jest trudny, bo wymaga analizy i weryfikowania. Nie oddamy przecież naszego ładunku pierwszej lepszej firmie z nadzieją, że ta poradzi sobie z zadaniem śpiewająco i przewiezie towar do innego kraju bez żadnych problemów. Wybierając firmę, zawsze stawiajmy na doświadczone przedsiębiorstwa, które mogą pochwalić się wyrobioną opinią i dużą bazą klientów. Zamawiając transport międzynarodowy, warto wybrać firmę, która nie tylko zajmie się samym przewiezieniem towarów, ale także resztą procesu spedycji, czyli skompletowaniem dokumentacji i zorganizowaniem przedsięwzięcia. Przykładem takiej firmy jest http://enpire.pl/

Współpraca stała, czy jednorazowa?

Kolejną ważną kwestią przy wyborze firmy, która wykona dla nas transport międzynarodowy, jest to na jaki rodzaj współpracy się nastawiamy. Jeżeli interesuje nas regularnie wysyłanie towarów za granicę, warto rozejrzeć się za jednym, stałym partnerem. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Ciągłe zlecanie transportu innym firmom może doprowadzić do różnic w czasie dostawy, kosztach i jakości wykonania usługi. Dodatkowo transport międzynarodowy wiąże się nierzadko z papierologią, której powtarzanie przy każdym zamówieniu jest raczej uciążliwe. Stały partner będzie wiedział co robić, co oszczędzi nam nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Czynniki wyboru

Na sam koniec zostawiliśmy kwestię czynników, na jakie patrzymy przy wyborze firmy transportowej. Otóż zdecydowanie największa ilość przedsiębiorców motywuje swoje wybory kosztem. Wiadomo, im mniej zapłacimy za transport, tym więcej pieniędzy trafi do naszej kieszeni po sprzedaży towarów.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wybór jest zakres wykonywanych działań. Szukając długotrwałego partnera, chcemy przecież, by oferował kompleksowe usługi w tym transport kolejowy, powietrzny, czy morski. Na końcu pozostają nam opinie, które albo utwierdzają nas w już podjętym wyborze, ale przekonują, kiedy się wahamy. Należy jednak pamiętać o tym, że opinia opinii nierówna, więc jeżeli tylko możemy, sprawdzamy wiarygodność źródła i dowiadujemy się wszystkiego od kogoś, kto rzeczywiście miał styczność z daną usługą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here