Warunki kredytu

Kiedy planujemy rozpoczęcie budowy domu lub też kiedy nosimy się z zamiarem zakupu mieszkania, niemalże zawsze rozważamy taką opcję pozyskania gotówki na ten cel, jaką jest kredyt gotówkowy. Musimy jednak wiedzieć, że kiedy ubiegamy się o przyznanie nam takiego świadczenia finansowego, należy najpierw dokładnie sprawdzić kilka kwestii i zadbać o dopełnienie wszystkich, możliwych formalności. Sprawdźmy zatem dokładnie, czym jest kredyt gotówkowy. Warto też dowiedzieć się, jak przedstawia się oprocentowanie kredytu, o który się ubiegamy. Nie bez znaczenia, szczególnie dla osób młodych, będą też warunki kredytu, o jaki się ubiegają. Wszystkie te elementy, muszą zostać przez nas bardzo skrupulatnie sprawdzone, jeśli chcemy, aby nasz kredyt był opłacalny i abyśmy nie mieli najmniejszych problemów z jego spłatą.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt?

Co trzeba zrobić, aby otrzymać kredyt?W przypadku, kiedy ubiegamy się o kredyt gotówkowy, warto jest zadbać o dopełnienie wszystkich formalności z tym związanych. Podstawą, będzie tutaj oczywiście skompletowanie wszystkich, niezbędnych do tego celu dokumentów. Jeśli chcemy otrzymać kredyt – zarówno taki, którego kwota wpływa na nasze konto, jak również i taki, którego kwotę otrzymujemy w gotówce, powinniśmy – oprócz wniosku,dostarczyć niezbędne dokumenty, które m.in potwierdzą naszą wiarygodność oraz wypłacalność w oczach banku czy jakiejkolwiek innej instytucji, która ma przyznać nam taki właśnie kredyt. Do takich dokumentów, będą należały przede wszystkim zaświadczenia z pracy – zarówno nasza umowa o pracę, jak i zaświadczenie o zarobkach. Niezbędne będzie też zweryfikowanie naszej historii kredytowej w BIK. Każdy bank przeprowadza taką weryfikację we własnym zakresie. Nie możemy jednak zapominać także i o tym, że do otrzymania kredytu gotówkowego, może być też potrzebny wkład własny. Szczególnie, jeśli dla przykładu, jest to kredyt, który chcemy przeznaczyć właśnie na budowę lub kupno mieszkania. Z reguły jednak, w przypadku, kiedy chcemy pozyskać odpowiednie fundusze na zakup mieszkania lub budowę domu, decydujemy się na kredyt hipoteczny.

Warunki kredytu. Jak je sprawdzić?

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy w wybranym przez nas banku, koniecznie musimy sprawdzić wszystkie jego warunki. Dobrze jest zatem dowiedzieć się, jakie jest oprocentowanie naszego kredytu. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim dla nas jest to informacja dotycząca tego, jaką finalnie kwotę oddajemy do banku. Jeśli dla przykładu, potrzebujemy 20 000 zł, musimy wiedzieć, ile będzie wynosiło oprocentowanie tej kwoty w skali roku. Może się zdarzyć, ze do banku będziemy musieli oddać np 25 000 zł, ale oprocentowanie może być też niższe i finalną kwotą, jaką będziemy musieli spłacić, będzie kwota 21 000 zł. Kolejną kwestią, jeśli chodzi o skrupulatne sprawdzenie warunków przyznawanego nam kredytu, jest wysokość oraz ilość rat. To niezbędna informacja, która pozwoli nam ustalić, czy rzeczywiście dany kredyt jest dla nas opłacalny. Wysokość rat, będzie naszym stałym miesięcznym kosztem, jaki będziemy musieli ponosić przez określony czas. Tym samym, jest to kwota, która automatycznie znika z naszego miesięcznego budżetu.

Ile czeka się na przyznanie kredytu gotówkowego?

Ile czeka się na przyznanie kredytu gotówkowego?Zależnie od tego, jak przebiega proces naszego wnioskowania o kredyt gotówkowy, taki też będzie czas oczekiwania na jego przyznanie. Wiele zależy od tego, jak szybko przebiegnie weryfikacja naszej historii kredytowej w BIK. Warto też mieć na uwadze to, czy jest to nasz pierwszy kredyt, czy też już wcześniej ubiegaliśmy się o przyznanie nam kredytu gotówkowego. To także może mieć znaczenie, jeśli chodzi o szybkość podejmowania decyzji o przyznaniu nam środków, o jakie wnosimy. To, co jest też dla nas kluczowe, to fakt, ze kwota kredytu gotówkowego, nie wpływa na nasze konto. Pieniądze, otrzymujemy w postaci gotówki – jak zresztą sama nazwa kredytu wskazuje. Ważne jest jednak to, aby dopełnić wszystkich, niezbędnych do przyznania nam takiej kwoty kredytu o jaką wnioskujemy, formalności. Jeśli zadbamy o to, aby dostarczyć dobrze wypełnione dokumenty, jeśli nasza wiarygodność, związana z naszą wypłacalnością, będzie opłacalna dla banku, wówczas, czas oczekiwania na przyznanie nam kredytu gotówkowego, może być naprawdę krótki. Z reguły jednak decyzję otrzymujemy w ciągu kilku dni.

Czy kredyt gotówkowy się opłaca?

Jeśli chodzi o opłacalność kredytu gotówkowego, to tak, rzeczywiście możemy śmiało powiedzieć, że jest on dla nas bardzo opłacalny. Świadczy o tym przede wszystkim to, jak wiele osób decyduje się na złożenie odpowiedniego wniosku, który zapewni nam to, iż otrzymamy taką kwotę kredytu gotówkowego, o jaką wnioskujemy. Musimy jednak bardzo przestrzegać regulaminu umowy kredytowej, jaką zawieramy. Bardzo ważne będzie też to, jak finalnie będą przedstawiały się dla nas warunki przyznania kredytu. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie ich sprawdzić, warto jest poprosić o pomoc w dopełnieniu formalności doradcę kredytowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here