Jak urządzić firmową strefę relaksu?

Coraz więcej mniejszych i większych firm przekonuje się do idei, że pracownicy potrzebują dedykowanej strefy odpoczynku, przestrzeni do nieformalnych spotkań, by kreatywnie i nieszablonowo pracować w zespole lub też nad indywidualnymi projektami. Warto zwrócić uwagę, że takie miejsce powinno być przyjazne, pobudzać różne struktury mózgu do pracy, a także dawać przestrzeń relaksu. Marki, które inwestują w kreatywność i innowacyjność projektów, starają się zapewnić pracownikom atrakcyjne warunki. To inwestycje, które się zwracają. Nic dziwnego więc, że w specjalnych firmowych strefach a także w hotelach, restauracjach montuje się fotele wiszące, które są idealnymi miejscami, by się zrelaksować. Miejscami nie tylko dla dzieci.

Błogostan w świetnym wydaniu

Chcąc stworzyć w przestrzeni użytkowej miejsce do relaksu, warto zadbać o kolory, zapachy, faktury ale także o meble, które pozwalają wygodnie się ułożyć. Lekkie kołysanie to jedna z najchętniej wybieranych aktywności. Zbawienna dla mózgu sprawia, że można oderwać się od ziemi choć na chwilę. Dlatego właśnie coraz częściej pojawiają się fotele wiszące w strefach dedykowanych odpoczynkowi. Choć i kształtem, i sposobem działania przywołują dzieciństwo, a ich rodowód czerpie z przestrzeni ogrodów i tarasów, skutecznie zadomowiły się w mieszkaniach, a także w miejscach publicznych.

Fotele wiszące świetnie sprawdzą się na przykład na otwartej przestrzeni w letnim ogrodzie, a także w zamkniętych strefach. W tym drugim wypadku mogą być mocowane na przykład do sufitu, dzięki czemu można starannie zaplanować przestrzeń, by była bezkolizyjna.

Jakie fotele wiszące wybrać?

Fotele wiszące cieszą się coraz większą popularności i nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na montaż modnych kokonów w domach, a także w strefach publicznych. Leniwe bujanie się przy rozmowie, piciu kawy czy też czytaniu książki wprowadza nas w stan odprężenia, a także pobudza te strefy mózgu odpowiedzialne za kreatywność. Z drugiej strony fotele wiszące rewelacyjnie wyglądają i idealnie wpisują się w nowoczesny styl. Poza charakterystycznym okrągłym stelażem, do produkcji którego wykorzystuje się na przykład rattan, wyposażone są również w duże miękkie poduchy we wszystkich kolorach tęczy. Wprowadzają one do wnętrz energetyczny i wyjątkowy klimat. W zależności od naszych potrzeb znaleźć można takie wykończenie, które świetnie wpisze się w klimat, kolorystykę czy też całą aranżację. A tu można puścić wodze wyobraźni i kreować dokładnie tak, jak chcemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here