Prowadząc działalność gospodarczą nie da się przewidzieć wszystkiego, problemy mają tendencję do pojawiania się nagle. W szczególnym stresie żyją przedsiębiorcy prowadzący firmy budowlane. Firma nie musi być duża by dobrze na siebie zarabiać. Zamówienia publiczne to sfera, w której można się wykazać jako podwykonawca. Jednak zanim zacznie się na dobre szukać przetargów warto sprawdzić czy posiadany sprzęt jest nie tylko po przeglądzie, ale czy posiada ubezpieczenie.

Maszyny na wagę złota

Ubezpieczenie dla firmy budowlanej to coś, bez czego firma sprawnie funkcjonować nie może. Każda awaria, powoduje przestój, a to oznacza, że praca nie porusza się do przodu. Jeśli termin nie zostanie zrealizowany trzeba brać pod uwagę sprawy sądowe oraz wiele innych, zbędnych nieprzyjemności. Ubezpieczenie maszyn „magicznie” urządzeń nie ochroni, jednak skróci czas potrzebny na naprawę lub szybką wymianę maszyny do niezbędnego minimum. Czas jest tu najważniejszy. Chodzi o wszystkie maszyny – najlepszym przykładem jest flota pojazdów transportowych. W lato buduje oraz remontuje się więcej, a w przetargach można wybierać. Jednak, jeśli zawiedzie sprzęt to wywiązanie się z oczekiwań Zamawiającego jest niemożliwe. W efekcie nasz wizerunek specjalisty traci i często nie można go odbudować. Ubezpieczenia maszyn często są odkładane, przez argumentowanie sobie, że są one zbędnym, dodatkowym kosztem, ponieważ jeśli coś działa to nie ma się czym martwić.

Znalezienie odpowiedniej firmy

Ubezpieczenie maszyn to proces, a do niego nie powinno się podchodzić lekko. Branie pierwszej z brzegu oferty, ponieważ tylko brzmi dobrze, jest najlepszą receptą na długie rozmowy i dochodzenie swoich praw kiedy rzeczywiście coś się stanie. Szukając ubezpieczyciela trzeba zrobić wywiad. Najlepiej szukać firmy, która zajmuje się stricte ubezpieczeniem maszyn dla branży budowlanej plus dodatkowo zapewnia wsparcie w dochodzeniu swoich należności. Tego typu placówki da się znaleźć. W ostatnich latach sfera zamówień publicznych bardzo się rozrosła. W efekcie firmy ubezpieczeniowe widzą coraz większą potrzebę na rozszerzanie swoich ofert. Niestety wzrost zapotrzebowania jest też podatnym gruntem dla różnorodnych nadużyć – pojawia się wiele firm, które w nieprofesjonalny sposób kuszą tanimi i „pewnymi” ofertami. W lato promocje dotkną również sfery ubezpieczeniowej, szukając dobrej oferty na ubezpieczenie maszyn w swojej firmie pamiętajmy, że tanio nie zawsze znaczy dobrze.

W sieci bez większych problemów znajdzie się porównania oraz zestawienia różnorodnych ofert. Jeśli nie mamy jednak czasu na bardzo gruntowne poszukiwania, to warto zgłosić się do kancelarii prawnej, która zajmuje się obsługą firm budowlanych. W ich ofertach często da się znaleźć bieżącą obsługę przedsiębiorstw – a w tym zawiera się między innymi znalezienie ubezpieczyciela lub analiza umowy ubezpieczeniowej. Opcji do wyboru jest sporo, jednak jedno jest pewno – maszyny ubezpieczyć trzeba.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here