łóżko kontynentalne

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się nieco wyższe łóżko tapicerowane. Przeciętnie mebel ma około 50-60 centymetrów wysokości, co jest ciekawą alternatywą dla cieszących się sporą popularnością niskich modeli. Wyżej położony materac to jednak zaledwie jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. Sprawdź, dlaczego warto jak najszybciej wstawić do sypialni modne łóżko kontynentalne.

Bezproblemowe wstawanie z łóżka

Choć niskie łóżka są naprawdę modne i dają bardzo oryginalny, nowoczesny efekt, to nie są dla każdego. Dla wielu osób sporym problemem jest podniesienie się z materaca, którego powierzchnia znajduje się znacznie niżej niż pół metra nad ziemią. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko seniorów, ale także osób otyłych, z ograniczoną mobilnością, schorzeniami kręgosłupa, zaburzeniami układu równowagi, a nawet kobiet w ciąży.

Łóżka kontynentalne ze strony https://www.strefasypialni.pl/ mogą sprawić, że poranki będą zwyczajnie przyjemniejsze. O zakupie takiego mebla można pomyśleć jeszcze na długo przed emeryturą. Warto pamiętać, że solidne łóżko jest inwestycją na lata. Ponadto może okazać się prawdziwym wybawieniem w przypadku kontuzji, która może przydarzyć się w każdym wieku np. przy złamaniu nogi lub nadwyrężeniu kręgosłupa.

Wysoka jakość snu

Po pierwsze, dzięki konstrukcji ze skrzynią wypełnioną specjalnym wkładem łóżka kontynentalne zapewniają prawidłowe ułożenie ciała podczas snu. W ten sposób po przebudzeniu się o poranku nie powinno czuć się uczucia dyskomfortu, bólu kręgosłupa lub napięcia w mięśniach. To z kolei może przełożyć się na dobre samopoczucie i zwiększoną wydajność. Ponadto sen będzie kojarzył się z czymś przyjemnym.

Ogromną zaletą nietypowej budowy łóżek kontynentalnych ze sklepu Strefa Sypialni jest również wysoki poziom higieny. Powietrze może swobodnie przepływać pod materacem, co umożliwia prawidłową wentylację. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko pojawienia się pleśni, bakterii, wilgoci oraz roztoczy. Taka cecha nowoczesnego mebla jest szczególnie ważna dla alergików, choć nie jest bez znaczenia również dla osób bez alergii.

Maksymalne dopasowanie do własnych potrzeb

Budowa łóżka kontynentalnego pozwala na dostosowanie jego wysokości i wyglądu do potrzeb domowników. Wysokość mebla można dopasować przy pomocy odpowiedniej wielkości nóżek. W przypadku modeli z oferty sklepu online Strefa Sypialni możliwe jest także tworzenie spersonalizowanej konstrukcji. Skrzynie można rozsuwać lub łączyć, co pozwala na skonstruowanie łóżka dwuosobowego lub dwóch osobnych mebli.

Można oczywiście kupić również gotowy mebel, jednak wiele osób stawia na zakup pojedynczych elementów i budowę łóżka według własnej wizji. W ten sposób można zdecydować się np. na materac ortopedyczny, wyższe wezgłowie czy też wersję z praktycznym pojemnikiem na pościel. Możliwość wymiany poszczególnych elementów konstrukcyjnych sprawia, że w przyszłości można szybko i bez problemu dokonać zmian w wyglądzie łóżka kontynentalnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here