Tradycyjnie czy online? Jak pożyczać?

Są różne typy ludzi, co łatwo zauważyć w wielu życiowych sytuacjach, także kwestii pożyczania pieniędzy. Jedne osoby wolą korzystać z tradycyjnych sposobów, inne zaś nie ruszając się z domu. Czy da się rozstrzygnąć, który ze sposobów jest lepszy?

Kiedyś to było inaczej…

Dawniej nie było takich dylematów, bo jeszcze przed internetową rewolucją nikt się nawet nie zastanawiał nad innymi ewentualnościami. Żeby coś “załatwić”, trzeba było wyjść z domu i udać się do konkretnego miejsca. Tak samo było w kwestii pożyczania – zarówno w bankach, jak i instytucjach pozabankowych. Dzisiaj – szczególnie w tym drugim przypadku – mamy pełną dowolność tego, jak chcemy pożyczać. To bardzo wygodne, ale i tu – jak zawsze pożyczając pewną kwotę pieniędzy – musimy zachować środki ostrożności.

Pożyczanie na odległość – jak robić to z głową?

Przede wszystkim dokładnie przeanalizujmy ofertę interesującej nas firmy. Porównajmy ją z innymi, aby mieć pogląd, czy rzeczywiście proponowane są nam korzystne warunki. Idealnym miejscem, aby to zrobić, jest porównywarka, którą znajdziemy na stronie https://kreditus.eu/pl/porownywanie-kredytow/pozyczka-w-15-min. Nie tylko mamy tu dostęp do czytelnego podsumowania różnych opcji, ale w razie podjęcia decyzji, możemy od razu złożyć wniosek.

Zanim jednak to zrobimy, dowiedzmy się jak najwięcej o firmie pożyczkowej – poczytajmy o niej opinie oraz zweryfikujmy jej obecność w najważniejszych bazach – Krajowym Rejestrze Sądowym, Rejestrze Firm Pożyczkowych oraz czy znajduje się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Kiedy zachowamy te środki ostrożności, mamy pewność, że warunki pożyczki będą dokładnie takie, jak zostało to przedstawione w umowie. Nie wychodząc więc z domu, dosłownie w kilka minut pożyczymy pieniądze, pamiętajmy jednak, aby nie zmyliła nas ta wygoda, bo zawsze trzeba ostrożnie i lekką nieufnością podchodzić do każdej oferty.

Tradycyjnie – czy rzeczywiście warto?

Niektórzy nie lubią w takich sytuacjach korzystać z internetu, więc wolą wyjść z domu, udać się do firmy pożyczkowej, by twarzą w twarz omówić udzielenie kredytu. Ma to oczywiście swoje mocne strony, bo nie mamy kontaktu – jak to ma miejsce w przypadku pożyczki online – z anonimowym systemem, lecz z prawdziwym człowiekiem, a po jego zachowaniu czasem można poznać, czy mówi prawdę i ma uczciwe intencje. Niby tak, ale zadajmy sobie pytanie, ile czasu potrzeba, aby rzeczywiście zweryfikować wszystkie interesujące nas podmioty? Raczej dużo, a w większym mieście są one nierzadko bardzo od siebie oddalone. Czy mamy na to czas i czy faktycznie uwierzymy we wszystko, co powie nam pracownik firmy pożyczkowej? Jak zweryfikować jego słowa?

Jak więc mądrze pożyczać?

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by pożyczać tradycyjnie, ale żeby mieć pewność, że zrobimy to mądrze – połączmy to z działaniami online. Jak? Po prostu to, czego dowiemy się od przedstawiciela danej firmy, zweryfikujmy, korzystając z sieci, sprawdzając wspomniane wcześniej bazy, czytają opinie, artykuły i analizy o tym, jak wygląda obecny rynek. Dzięki takiej dawki wiedzy szybko ocenimy, z czym tak naprawdę mamy do czynienia i nie będziemy zachodzić w głowę, pytając sami siebie po podpisaniu umowy: czy rzeczywiście powiedziano nam całą prawdę?

Jak więc widać, wybór między pożyczaniem tradycyjnym i online nie powinien stanowić żadnego dylematu, bo jeśli tylko mamy taką ochotę, możemy połączyć jedno i drugie. W większości jednak przypadków pożyczamy przez internet i to jest zdecydowanie lepszy, szybszy sposób, żeby zyskać pieniądze już nawet w 15 minut! Nie zapominajmy jednak o środkach ostrożności, które zapobiegną przykrym konsekwencjom w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here