Taśma klejąca

Taśmy klejące należą do prawdziwych klasyków wśród popularnych materiałów pakowych. Mają one naprawdę wiele twarzy i przydają się w wielu dziedzinach życia codziennego.

Warto też pamiętać o tym, że taśmy bywają używane nie tylko do pakowania paczek. Niektóre ich rodzaje znajdują zastosowanie choćby w pracach remontowych.

Jakie są rodzaje taśm klejących i które z nich warto zastosować do zabezpieczania paczek na czas dalekiego transportu, żeby mieć pewność, że opakowanie dotrze w optymalnej kondycji wszędzie, gdzie jest to potrzebne?

Różne oblicza taśmy klejącej

Taśmy klejące bywają mocno zróżnicowane. Dzięki temu udaje się je wykorzystać do wielu celów. Choć jest to niezmiernie proste narzędzie, to odznacza się niespotykaną uniwersalnością i wielofunkcyjnością.

Z czego w ogóle produkuje się taśmy klejące? Są to materiały składające się z dwóch warstw. Podstawową jest tak zwany nośnik. Właściwa taśma jest zrobiona z papieru, folii lub siatki. Czasami stosuje się też inne materiały, dopasowane do konkretnej funkcji taśmy lub dziedziny, w której jest ona wykorzystywana. Na nośnik nanosi się cienką warstwę kleju. Może on pojawiać się po jednej stronie (taśma jednostronna) lub z obu stron (taśma dwustronna).

Jaki klej używa się na taśmach? Stosuje się wiele wariantów, różniących się parametrami wytrzymałościowymi. Najczęściej wykorzystuje się kleje akrylowe lub na bazie kauczuku (naturalnego lub syntetycznego).

Taśmy do zadań specjalnych – zróżnicowane rodzaje taśm klejących

Podział taśm klejących zazwyczaj dotyczy ich zastosowania. Najczęściej wyróżnia się taśmy:

• malarskie,

• do wykładzin i dywanów,

• montażowe,

• pakowe.

Taśmy malarskie stosuje się podczas prac remontowych i przy wykończeniu wnętrz. Wykonuje się je tak, aby bez trudu dało się je odkleić nawet po dłuższym czasie, bez pozostawiania śladów na powierzchni ścian, podłogi lub mebli. Dzięki temu nie dochodzi do trwałego zniszczenia odnawianych przegród lub zabezpieczanych elementów wyposażenia.

Taśmy do dywanów są dwustronne. Z jednej strony przykleja się je do podłogi, z drugiej mocuje się je od spodu do wykładziny. W ten sposób zmniejsza się ryzyko przesunięcia dywanika lub wykładziny. Taśmy tego typu muszą wyróżniać się dużą wytrzymałością.

Taśmy montażowe służą do mocowania wyposażenia lub przedmiotów dekoracyjnych bez konieczności wiercenia otworów na śruby lub gwoździe. Czym muszą się odznaczać takie produkty? Przede wszystkim powinny gwarantować dużą wytrzymałość oraz być w stanie utrzymać nawet większy ciężar, aby nie doprowadzić do przypadkowego odpadnięcia przymocowanego przedmiotu.

Szczególnie szeroką kategorią taśm są taśmy pakowe, dzięki którym da się zapakować rozmaite typy produktów w folię, papier lub pudełko. Taśmy są wytrzymałe, zabezpieczają przed przypadkowym otwarciem się opakowania w trakcie transportu. Tak chroni się zawartość w czasie przenoszenia lub przewożenia.

Nietypowe taśmy – do czego jeszcze można ich używać?

Niektóre taśmy wyróżniają się świetnymi parametrami, dzięki którym sprawdzają się przy konkretnych, mocno specjalistycznych zadaniach. Na rynku pojawiają się choćby modele o podwyższonej sprężystości i przyczepności, przeznaczone do prac remontowych. Produkuje się też specjalne taśmy do mocowania delikatnych materiałów – na przykład plakatów lub grafik bez pozostawiania śladu kleju na papierze.

Odrębną kategorię tworzą taśmy ostrzegawcze oraz antypoślizgowe, przyklejane na podłogach w zakładach pracy, zgodnie z zasadami BHP.

Taśma jako materiał reklamowy

Taśmy potrafią także spełniać funkcję promocyjną. Obecna technologia pozwala bowiem bez trudu nadrukowywać, zwłaszcza na taśmach pakowych, rozmaite teksty oraz elementy graficzne. Może to być na przykład logo firmy lub hasła reklamowe. Takie taśmy znaleźć można w sklepie E-hurtownia-opakowan.pl.

Dzięki temu udaje się na przykład spersonalizować paczki wysyłane przez sklepy e-commerce. Stają się one bardziej estetyczne oraz budują rozpoznawalność danej marki, co przekłada się na większe zaufanie społeczne, a w efekcie poprawę wyników sprzedażowych przedsiębiorstwa.

Taśmy – uniwersalny materiał do wielu zadań

Taśmy klejące przydają się w domu, biurze i w firmie przemysłowej. Pozwalają na sprawne połączenie różnych materiałów oraz zabezpieczenie różnych przedmiotów, na przykład paczek w kartonowych pudełkach.

Ich wytrzymałość zależy oczywiście od jakości wybranego produktu. Jeśli szukamy skutecznych rozwiązań, warto stawiać na sprawdzone rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here