Słońce największą nadzieją na przyszłość światowej energetyki

Chcąc utrzymać progres, ludzkość musi zapewnić sobie dostęp do alternatywnych sposobów wytwarzania energii, a z czasem też do nowych pokładów surowcowych znajdujących się w najbliższym sąsiedztwie Ziemi.

Na własnym podwórku natomiast najlepszym rozwiązaniem jest fotowoltaika Toruń oraz każda miejscowość w kraju i na ziemi może być miejscem produkcji czystej energii.

Skala Kardaszewa

Rosyjski astrofizyk Nikołaj Siemionowicz Kardaszow określił poziom rozwoju dowolnej cywilizacji w zależności od możliwości wykorzystania dostępnego potencjału energetycznego zawartego w planecie, gwieździe, układzie, galaktyce itd.

Na jakim poziomie jest ludzkość?

Ziemskie perspektywy

Ciągłe zagrożenie kolejnymi kryzysami energetycznymi każe szukać nowych rozwiązań technologicznych.

Niewyczerpanym, w najbliższej perspektywie, akumulatorem energii jest nasza gwiazda dzienna. I to z nią związane są największe nadzieje na rozwój sposobów na zamianę energii światła na energię pożyteczną dla ludzi. Największą nadzieją na spełnienie zamierzeń jest fotowoltaika Inowrocław tudzież jego okolice są przykładem na racjonalne wykorzystanie tego, co daje natura.

Możliwości zastosowania

W wyniku udoskonalenia metody przetwarzania energii fotonów światła zwiększył się zasięg geograficzny stosowania najnowszych osiągnięć technologicznych. Do uzyskania zadowalającej sprawności urządzeń nie jest wymagana pełna ekspozycja słońca. Dlatego na terenach o koordynatach geograficznych krajów północnych jest możliwa fotowoltaika Nakło i całe terytorium naszego kraju spełnia podstawowe warunki nasłonecznienia.

Budujące przykłady

Teoria z pominięciem praktyki, a więc dobrych przykładów, jest jednostronna. Pełna perspektywa powinna zawierać potwierdzenie słów w namacalny sposób. Rozwiązania firmy Axitec z są pełnym i skończonym funkcjonalnie przykładem gotowym do zastosowania bez konieczności adaptacji.

Krótko o technologii

Do produkcji paneli fotowoltaicznych używa się najbardziej dostępny materiał, jaki daje do dyspozycji Ziemia. Jest to otrzymywany z pospolitego piasku krzem. Jest jedno małe „ale”. W produkcji paneli ma zastosowanie jego krystaliczna odmiana, czyli kwarcyt.

Obróbka piasku kwarcowego następuje w wysokiej temperaturze pieca hutniczego i przekracza tysiąc czterysta stopni Celsjusza. Do roztopionej amorficznej struktury wprowadza się zarodnik krystaliczny i poprzez wyciąganie formuje się strukturę przyszłych płytek ogniw słonecznych. Kolumna kwarcowa zawiera domieszki uszlachetniające strukturę tworzywa. Walec kwarcytu następnie tnie się na plastry o wymaganej grubości. Po napyleniu na nie warstw miedzi, galu i selenu, każde z ogniw staje się mini elektrownia. Wyprodukowany prąd jest niewielki, ale siła projektu tkwi w ilości. Po połączeniu wielu plastrów tworzy się baterie, które generują optymalne ilości energii elektrycznej.

Padające na płytki światło słoneczne wytrąca z orbit elektrony, które w karny i uporządkowany sposób wzbudzają prąd elektryczny.

W ciągu ćwierćwiecza przewidzianego na prace każdego z elementów producenci nie zakładają konieczności dokonywania prac obsługowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here