Siemianowice Śląskie
Fot. Pexels.com

Siemianowice Śląskie to niewielkie miasto znajdujące się w województwie śląskim. Sąsiaduje z Katowicami, Chorzowem, Będzinem, Czeladzią oraz Piekarami Śląskimi. Posiada wiele idealnych połączeń komunikacyjnych z różnymi stronami kraju. Chociażby to może być powodem, aby odwiedzić to malownicze miasteczko.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/siemianowice-slaskie-rozwoj-miasta/

Komunikacja i infrastruktura

Miasto to leży w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a to za sprawą dobrej komunikacji z innymi miastami. Zwłaszcza tymi na śląsku, ale nie tylko. Niedaleko Siemianowic Śląskich znajduje się lotnisko Pyrzowice w Katowicach. Odległość jest krótka, a to pozwala na łatwe podróżowanie nie tylko po Polsce, a także europie.

Jeśli chodzi o komunikację lokalną to znajdują się tu połączenia autobusowe jak i tramwajowe.

Zabytki

Do najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych możemy bez wątpienia zaliczyć zespół pałacowo-parkowy. Innym ciekawym miejscem jest dawny Spichlerz. Obecnie jest to muzeum miejskie.

Miasto ma dwa zachwycające kościoły: kościół pw. św. Krzyża, kościół pw. św. Michała Archanioła. Architektura tych miejsc jest zniewalająca. Jednym z najbardziej monumentalnych zabytków jest pałac w Michałkowicach.

Co jeszcze warto wiedzieć o Siemianowicach Śląskich?

Fani aktywności fizycznej mogą skorzystać z kortu tenisowego, boiska do piłki nożnej, basenu zewnętrznego, basenu wewnętrznego z sauną i jacuzzi, hali sportowej. A to jeszcze nie wszystko. Inne atrakcje, z których można skorzystać to boisko do hokeja na trawie, strzelnica, pole golfowe, kręgielnie, Muzeum Miejskie.

Siemianowice Śląskie są też bardzo zielonym miastem. Można wybrać się na spacer do Lasku Bytkowskiego, bądź jednego z wielu parków, są to m.in. Park Bytkowski, Park Hutnika, Park Pszczelnik. Miłośnicy rowerów również mogą skorzystać z tych atrakcji.

 

Siemianowice Śląskie to przepiękne miasto. Posiada wiele zabytków jak i miejsc rozrywki. Ponadto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju oraz europy. Warto odwiedzić miasto chociażby na weekend zwłaszcza, że można poruszać się po nim własnym autem, komunikacją miejską czy rowerami.

Zobacz też: http://www.bankowe.pl/mozliwosci-daje-e-nauczanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here