Samochód na raty, czyli standardowy sposób na nowy samochód

Wielu młodych kierowców, na początku swojej dorosłości zastanawia się w jaki sposób sfinansować zakup swojego pierwszego samochodu. Jeżeli mają już oni stałe źródło dochodów, a kosztów zakupu samochodu nie są w stanie pokryć od razu w całości, najlepszym rozwiązanie może okazać się standardowy kredyt z ratalnymi płatnościami. Jakie są zalety i jakie wady takiego rozwiązania?

Zalety standardowego kredytu samochodowego

Szczególnie dla młodych osób najważniejszą zaletą kredytu standardowego jest fakt, że koszty związane z zakupem samochodu mogą być rozłożone na niskie, korzystne raty. Na starcie dorosłego życia może być to bardzo istotne. Taka forma finansowania w niewielkim stopniu wpłynie na comiesięczny stan portfela, jednak odpowiednia negocjacja warunków kredytowych, w  tym okresu kredytowania sprawi, że raty jakie przyjdzie nam płacić nie będą nadmiernie obciążały prywatnego budżetu, bo przecież idealny kredyt to taki, w którym nie odczuwamy, że płacimy raty.

Kredyt standardowy – na co zwrócić uwagę?

Przed podpisaniem umowy kredytowej warto się dokładnie zastanowić nad jej wszystkimi aspektami. Z reguły ceny samochodów (nawet tych używanych) nie należą do najniższych. W konsekwencji wygląda to tak, że im wyższa wartość kredytu, tym dłuższy okres spłaty musimy wybrać, aby zachować odpowiednio niski poziom miesięcznych rat. Jeżeli jednak mamy pewność, że podołamy ze spłatą rat przez najbliższe lata, możemy  śmiało decydować się na podpisanie umowy.

Przed jej podpisaniem należy przede wszystkim dobrze ją przeczytać i zrozumieć wszystkie jej warunki. Szkopuł tkwi też w samym wyborze odpowiedniej instytucji bankowej. Dużym zaufaniem cieszą się te instytucje, które są bezpośrednio związane z producentem aut. Z reguły właśnie one są w stanie zaoferować nam najbardziej korzystne warunki zarówno na samochody z salonu jak i te używane. Dobrym przykładem tego typu oferty jest np. https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/kredyt

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here