Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Rękawiczki jednorazowe są niezbędne w wielu różnych zawodach i sytuacjach. Służą m.in. pracownikom medycznym, diagnostom, chemikom czy kosmetyczkom. W domu warto używać ich w trakcie sprzątania oraz koloryzacji włosów. Dobrze mieć je przy sobie nawet w trakcie zakupów – pomogą zabezpieczyć dłonie przed groźnymi drobnoustrojami. Pozostaje tylko sprawdzić, jakie rękawiczki będą najlepsze.

Winylowe, nitrylowe czy lateksowe?

Najpopularniejsze rodzaje rękawic, jakie wykorzystuje się w domu, to te wykonane z folii oraz gumowe gospodarcze. Pierwsze z nich będą odpowiednie w trakcie zabiegów kosmetycznych czy fryzjerskich – należy tu zauważyć że są najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Gumowe są z kolei grube i mocne – idealne do prac domowych takich ja sprzątanie (trudno je porwać, ale jednocześnie są mało wygodne). W sytuacjach zawodowych należy zaś używać rękawic, które dobrze chronią przed chemikaliami, wirusami i bakteriami, są odporne na zniszczenie, a jednocześnie zapewniają maksymalny komfort. I dlatego najlepszym wyborem będą rękawiczki lateksowe, winylowe lub nitrylowe. Lateks jest tani, ale może uczulać, jak też rozpuszczają go silniejsze chemikalia. Winyl jest mniej elastyczny, przez co lepiej przylega do skóry, zaś nitryl jest najbardziej odporny na uszkodzenia. Rękawiczki należy więc dobrać do swoich potrzeb i zadbać o to, żeby były jak najlepszej jakości. A tylko takie można kupić tutaj: https://czystyszop.pl/13-rekawiczki.

Rękawiczki pudrowe i bezpudrowe – różne rozmiary

Stosowanie rękawiczek jest niezwykle ważne dla zachowania higieny, ochrony swojego zdrowia oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa własnego i innych osób. Gwarantują to zaś odpowiednio dobrane rękawiczki – dotyczy to także ich rozmiaru. Jest to szczególnie ważne w przypadku rękawic winylowych, które przez małą elastyczność muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru dłoni. Zbyt ciasne mogą pęknąć, a za duże zsuną się – w każdej z tych sytuacji nie spełnią więc swojej funkcji. W sklepie czystyszop.pl można zaś znaleźć nie tylko duży wybór rękawic pod względem materiału, z jakiego są wykonane, ale też rozmiaru. Rękawiczki są dostępne w wersji pudrowanej lub bez dodatku pudru (pudrowe łatwiej się zakłada, ale mogą wysuszać skórę). Atrakcyjne ceny i wydajne opakowania sprawiają, że zakup rękawiczek w sklepie czystyszop.pl będzie także opłacalny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here