Ranking banków - kredyty

Decyzja o zadłużeniu się w banku nie powinna być pochopna. Powinna być dogłębnie przemyślana. Zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu – czy to małą kwotę, czy większą, warto najpierw dokładnie przeanalizować sytuację, jaka panuje na rynku bankowym. Warto dowiedzieć się, jakie stawki oferują poszczególne banki, aby wybrać tę ofertę, która będzie jak najbardziej optymalna dla naszego portfela. W poniższym artykule przedstawimy Państwu ranking banków kredyty. Dzięki poniższej lekturze zdobędą Państwo bardzo szeroką wiedzę na temat tego, gdzie warto wziąć kredyt. Zapraszamy do lektury!
W naszym rankingu będziemy brać pod uwagę aspekty takie, jak kwotę raty do spłaty, całkowite koszty zobowiązania oraz RRSO.

Kredyty tylko dla zamożnych?

Kredyty tylko dla zamożnych?Jak wynika z danych, które opracowało Biuro Informacji Kredytowej, w ubiegłym roku wartość udzielanych kredytów konsumpcyjnych wyniosła 78,66 miliarda złotych, co oznacza, że była to kwota o 3,5% większa aniżeli w roku 2016. Jeśli chodzi o ujęcie liczbowe, to ilość udzielonych przez banki kredytów ratalnych oraz gotówkowych wzrosła o 1 %. Mowa tu o ujęciu rok do roku. Oferty, które obecnie są dostępne na rynku, utrudniają znalezienie konsumentom kredytu, który spełniałby oczekiwania oraz możliwości finansowe przyszłych kredytobiorców. Bardzo często oferty kredytowe banków skierowane są wyłącznie do grup bardzo zamożnych, które spełniają niezwykle rygorystyczne kryteria oraz procedury narzucone przez bank.

Ranking banków kredyty – informacje podstawowe

W naszym artykule wzięliśmy pod uwagę trzy najlepsze dostępne na rynku kredyty gotówkowe, skierowane do singli oraz jeden skierowany do duetów. Opisane kredyty oferują oczywiście banki działające na terenie Polski. Opisane zobowiązania zaciągane są na 48 miesięcy, z kolei kwota zobowiązania wynosi 25 000 zł. Warto odnotować, że poniższe oferty nie wymagają przez kredytobiorcę zakładania konta osobistego, dzięki czemu wzięty kredyt nie powoduje dodatkowych kosztów. Kredytobiorca, który jest opisywany, wynajmuje mieszkanie w mieście średniej wielkości oraz jest singlem. Zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę. Jego wynagrodzenie wynosi 3 000 złotych netto. Stanowi ono jego jedyne źródło utrzymania. Kredytobiorca dodatkowo ponosi comiesięczne wydatki takie jak: wynajem mieszkania, kredyt na zakup samochodu. Oprócz tego nie posiada on żadnych innych należności do spłaty. Kredyt przeznacza na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Porównanie ofert kredytowych

Porównanie ofert kredytowychMiejsce pierwsze w rankingu zajmuje kredyt, który oferuje Santander Consumer Bank. Jego nazwa handlowa brzmi Mistrzowski Kredyt Gotówkowy. Z kolei oprocentowanie tego kredytu jest równe 3,99%. Pozostałe koszty kredytu w tym banku to prowizja za udzielenie finansowania 9,80%. Koszt miesięcznej spłaty kredytu oferowanego przez ten bank wynosi dokładnie 619,67 zł. Maksymalna kwota, jaką można pożyczyć w tym banku, wynosi 35 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty jest równy 60 miesiącom.

Drugie miejsce w naszym rankingu zajmuje Nest Bank. W tym przypadku miesięczna rata jest równa 621,14 zł. Oprocentowanie nominalne jest stosunkowo niskie – wynosi bowiem 5,90%. Z kolei prowizja za udzielenie kredytu jest równa 6,00%. Nest Bank oferuje Kredytobiorcom bardzo długie okresy spłaty. Zadłużenie można spłać nawet przez okres 144 miesięcy, czyli przez 12 lat!

Bank Pocztowy to trzecie miejsce w naszym rankingu. Ta instytucja właśnie rozpoczęła promocję. Polega ona na tym, że bank odstępuje od pobierania prowizji za to, że udziela kredytobiorcy kredytu gotówkowego. Poziom oprocentowania nominalnego w przypadku Banku Pocztowego wynosi 8,99%. Dzięki temu miesięczna rata, którą przyjdzie nam spłacać za ten kredyt, wynosiła będzie dokładnie 622,01 zł. Warte odnotowania jest jednak to, że nie wszystkim będzie dane skorzystanie z tego typu oferty Banku Pocztowego. Na tego rodzaju kredyt mogą liczyć jedynie te osoby, które wcześniej nie korzystały jeszcze z żadnych produktów kredytowych oferowanych przez tą instytucję.

Oprócz trzech opisanych wyżej kredytów gotówkowych, kierowanych do singli, niezwykle interesująca wydaje się oferta Alior Banku, która skierowana jest do duetów. W tym przypadku całkowita kwota, na jaką mogą się duety zadłużyć, wynosi 24.209,72 zł. Miesięczna rata jest równa 504,37. RRSO wynosi 10,14%, a prowizja 6,63%. Oprocentowanie z kolei wynosi 6,36%.

Podsumowanie

Jak widać, warto poszukiwać atrakcyjnych ofert kredytowych, które proponują swoim kredytobiorcom banki. W przypadku gdy spełniamy niektóre z warunków, całkowite kwoty do spłaty nie są wcale duże. Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek kredyt, warto pamiętać, aby nie zadłużać się korzystając z usług instytucji parabankowych. Tylko korzystając z kredytów gotówkowych oferowanych przez banki, mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani, a nasze raty nie będą horrendalnie wysokie. Równie ważne jest czujne sprawdzanie dostępnych rankingów, bowiem oferty, które proponują konsumentom banki, zmieniają się w bardzo szybkim tempie. W niektórych okresach banki znajdujące się na szczycie tego rodzaju rankingów, trafiają na samym dole tego rodzaju listy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSymulacja kredytowa
Następny artykułKredyt 50000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here