Jak przygotować się do ubiegania o fundusze unijne?

Proces ubiegania się o fundusze unijne może wydawać się żmudny, czasochłonny i skomplikowany. Właśnie dlatego z pomocą przedsiębiorcom przychodzi kompleksowa obsługa prawna firm.

Rozwój przedsiębiorstwa dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej.

Aby móc korzystać z funduszy europejskich, należy dostosować formę prawną prowadzenia przedsiębiorstwa do wymogów, które pozwalają na uzyskanie funduszy. Ponadto, należy również poddać analizie plany danej firmy, oraz określić jej rozwojowość. Najważniejszym aspektem starań o dofinansowanie jest rzetelne i skrupulatne podejście do przygotowania odpowiedniego wniosku- wytycznych aplikacyjnych należy bardzo restrykcyjnie przestrzegać. Pozwala to na zwiększenie szans powodzenia na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Gdy pojawi się pomysł ubiegania się o dofinansowanie- często przeraża i deprymuje konieczność przedłożenia licznych załączników i rozmaitych dokumentów. Sam kontakt z instytucjami, które wprowadzają nas w świat funduszy unijnych, które przeprowadzają nas przez proces wrażania- może nas przestraszyć. Konieczność udzielania konkretnych odpowiedzi na pisma owych instytucji i zaznajamianie się podanymi przez nie regulacjami prawnymi bywa frustrująca, zwłaszcza, gdy jako młodzi przedsiębiorcy mamy całą masę spraw na głowie i zwyczajnie- brakuje nam czasu na szczegółowe dopracowywanie planu ubiegania się o dotacje. Z pomocą nadchodzi obsługa prawna firm.

Ryzyko – kto nie umie ryzykować, nie potrafi się rozwijać.

Każdy krok prawny, na który decyduje się przedsiębiorca jest opatrzony pewnym ryzykiem. Już sama realizacja projektu biznesowego, który skonstruowaliśmy jest ryzykowana. Nie mamy przecież gwarancji na to, że nasza firma przyniesie zyski i dobrze zaaklimatyzuje się na rynku. To samo można analogicznie przełożyć na umiejętność zarządzania projektem unijnym. Realizacja projektu- to również przygotowywanie umów cywilnoprawnych, reprezentowanie firmy przed instytucjami, konstruowanie rozmaitych wniosków oraz kontrola nad prawidłowym i skrupulatnym rozliczeniem projektu. Przede wszystkim,przedsiębiorstwo, które otrzyma unijną dotację- musi liczyć się z różnorakimi kontrolami.

Decydując się na wsparcie unijne, obowiązkowo należy zainteresować się aspektem prawnym realizacji własnego projektu. Warto wtedy skorzystać z kompleksowej obsługi prawnej.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here