Projektowanie biur czyli jak zwiększyć efektywność własnych pracowników

Właściciele dobrze prosperujących firm bardzo poważnie podeszli do badań odnośnie czynników zwiększających efektywności pracowników biurowych. Dlatego najlepsze firmy stawiają na efektywny space plan. Jakie są aktualne trendy w aranżacji biur?

W pracy musi być przyjemnie tak ważna dobra aranżacja biur

Przeprowadzone badania doprowadzają do jednej wspólnej tezy: im pracownik się lepiej czuje w pracy, tym więcej i efektywniej czasu w niej spędza. Im więcej potrzeb pracownika firma zapewnia tym pracownik bardziej się do niej przywiązuje. Działa to na zasadzie starej anegdoty o pracowniku korporacji, który wychodząc do domu pyta kolegę, który jeszcze siedzi przy biurku i pracuje- „A Ty nie idziesz do domu?”, a kolega mu odpowiada „Nie. Tu mam szybszy internet i kawę za darmo.”Anegdota zrobiła się przestarzała, jednak jej sedno idealnie przedstawia wyniki badań naukowych.

Pracodawco zadbaj o biuro, a pracownik zadba o Twoją firmę

Zaspokajanie potrzeb pracowników wynikające z odpowiedniej aranżacji biur jest istotne z dwóch powodów:

  • obecnie istnieje rynek pracownika i dla wielu osób zmieniających miejsce pracy duże znaczenie mają czynniki pozapłacowe takie jak: lokalizacja firmy, aranżacja biura w firmie oraz inne udogodnienia 
  • zadowolony pracownik jest przywiązany do  swojej firmy i pracuje dużo wydajniej

Najnowsze trendy w projektowaniu biur rozwijają obecną koncepcję, aby aranżacja biur odpowiadała różnym grupom pracowników firmy. Dzięki temu będą nie tylko realizowane różne potrzeby pracowników, lecz również zoptymalizuje to jakość wykonywanych przez nich zadań.

Projektowanie biur z miejscem do relaksu pracowników

Udomowienie powierzchni w biurze stało się jednym z największych trendów w aranżacji biur. Wiedza jak zwiększyć efektywność pracowników, a przy tym odpowiedzieć na ich (pracowników) potrzeby często daje rozwiązania w postaci:

  • strefy relaksu w biurze
  • aneksu kuchennego, gdzie można spokojnie zjeść posiłek.
  • mebli oraz akcesoriów, które umożliwiają personalizację danego pracownika

Dbałość o komfort pracy pracownika stał się w ostatnim czasie wiodącym trendem w aranżacji biur. W procesie zamiany aranżacji biura zawsze warto zatrudnić specjalistyczną firmę, która kompleksowo stworzy idealne miejsce pracy dla  wielu pracowników. 

InterBiuro – profesjonalna realizacja powierzchni biurowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here