pożyczki gotówkowe na dowód

Kredyty gotówkowe kojarzą się niektórym ze smutną wizytą w banku i wieloma formalnościami. Przeraża wypełnianie wielu wniosków, okazywanie zaświadczeń… Okazuje się, że aby zdobyć gotówkę wcale nie trzeba przez to wszystko wychodzić. Obecnie na wyciągnięcie ręki są pożyczki gotówkowe na dowód udzielane całkowicie online. Wystarczy komputer z podłączeniem do internetu oraz ważny dowód osobisty aby otrzymać pożyczkę na kilka tysięcy złotych na dogodnych warunkach.

Kredyt a pożyczka – Różnice i podobieństwa

Kredyt a pożyczka - Różnice i podobieństwaNa samym wstępie powinniśmy przede wszystkim wskazać różnice pomiędzy kredytem a pożyczką. Wielu klientów myli oba te słowa, często używając ich jako synonimów. Jest to błędna interpretacja, ponieważ zarówno kredyt jak i pożyczka to zupełnie inne produkty finansowe i niewiele mają ze sobą wspólnego. Przede wszystkim kredytów z definicji mogą udzielać jedynie banki. A jeżeli mogą to robić tylko banki to wszystkie zasady reguluje specjalna ustawa, do której muszą się stosować. Ustawa o prawie bankowym powstała w 1997 roku i dokładnie określa między innymi to na jakich zasadach banki mogą udzielać kredytów. Nakłada ona na banki konieczność dokładnej weryfikacji wnioskujących o kredyt przed wydaniem decyzji kredytowej.

Dlatego właśnie będziemy musieli podać wszystkie informacje dotyczące naszych zarobków i wydatków. Na ich podstawie bank będzie mógł ocenić naszą zdolność kredytową. Również pod koniec lat dziewięćdziesiątych powstała specjalna instytucja, która gromadzi informacje o wszystkich kredytach zaciąganych w bankach. Jest to Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli nie spłacamy jakiegoś kredytu w terminie to na pewno trafiliśmy do bazy BIK i ciężko będzie nam teraz o pozytywna decyzję kredytową.

W przypadku pożyczek sprawa jest o wiele prostsza. Tutaj nie ma już konieczności tak skrupulatnego sprawdzania naszej wiarygodności finansowej. Choć oczywiście, niektóre firmy korzystają również z bazy BIK. Bez problemu znajdziemy jednak ofertę, w której jedynym warunkiem otrzymania pożyczki będzie posiadanie, tak jak w tytule, ważnego dowodu osobistego. Jeśli chodzi jeszcze o różnice pomiędzy kredytem a pożyczką to istotne jest to, że pożyczki może udzielić dosłownie każdy, kto ma na ten cel wolne środki. Nie musi to być bank czy nawet firma. Może to być osoba fizyczna. Wszystkie kwestie odnośnie spłaty zawarte są w umowie pożyczkowej a jeśli pojawiają się jakieś spory to rozwiązuje się je za pomocą zapisów Kodeksu Cywilnego. Warto również wiedzieć, że w przypadku pożyczek na niską kwotę nie jest nawet konieczna pisemna umowa. Jest ona za to wymagana w każdym, nawet najmniejszym przypadku kredytu bankowego.

Pożyczki gotówkowe przez internet – Jak je uzyskać?

Pożyczki gotówkowe przez internet - Jak je uzyskać?Aby dostać pożyczkę gotówkową przez internet na dowód wystarczy tylko dostęp do internetu. Wypełniając odpowiedni wniosek pożyczkowy podajemy po prostu wszystkie dane z dowodu osobistego a także potwierdzamy je wykonując przelew bankowy na drobną kwotę (zazwyczaj 1 gr lub 1 zł). We wniosku podajemy również dane odnośnie źródła i wysokości naszych zarobków. Na tej podstawie pracownik firmy pożyczkowej oceni czy można bezpiecznie udzielić nam pożyczki. Całość trwa kilkanaście minut. Możliwe, że będzie konieczna rozmowa telefoniczna w celu weryfikacji niektórych danych. Zazwyczaj jednak wystarczy kontakt całkowicie online i po kilkunastu minutach otrzymamy, w większości przypadków pozytywną decyzję kredytową. Przelew na konto otrzymamy najprawdopodobniej jeszcze tego samego dnia. Wszystko zależy od tego, w którym banku posiadamy konto. Banki zazwyczaj posiadają trzy sesje przelewów wychodzących i przychodzących. Jeśli dobrze wstrzelimy się w czasy tych sesji to przelew możemy mieć nawet w ciągu kilkunastu minut. W najgorszej opcji pieniądze dostaniemy następnego dnia roboczego.

Ile kosztują internetowe pożyczki?

Internetowe pożyczki są niestety dosyć drogim produktem finansowym. Przez mniej restrykcyjne podejście do weryfikacji klientów są one dla firmy pożyczkowej obarczone dość dużym ryzykiem. Z tego powodu muszą sobie one rekompensować to ryzyko większymi kosztami niż w przypadku kredytów bankowych. Zazwyczaj dodawana jest opłata administracyjna bądź inne opłaty. Jeśli jednak dobrze poszukamy to bez problemu znajdziemy ofertę na darmową pożyczkę. Działa ona tylko wtedy, jeśli z usług danej firmy korzystamy po raz pierwszy i nie jesteśmy jeszcze zapisani w bazie danych klientów. Wtedy możemy otrzymać niewielką pożyczkę na miesiąc lub dwa bez żadnych opłat. Jedynym warunkiem skorzystania z promocyjnej oferty jest spłata całości zadłużenia przed upływem terminu zawartego w umowie. Jeśli spóźnimy się ze spłatą zostaniemy obaczeni kosztami takimi jak w przypadku standardowej oferty na pożyczki internetowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKredyt 1000 zł
Następny artykułKredyt 3000 zł

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here