Pożyczka dla osób w bazach BIK i KRD

W naszym kraju z roku na rok wzrasta procent osób zadłużonych. Wiele osób bierze pożyczki lub kredyty, a potem ich nie spłaca. Takie działanie prowadzi do spirali zadłużenia, a w ostateczności spotkanie się z komornikiem, który zajmuje nasze mienie. Dlaczego tak się dzieje? Wynika to głównie z ,,zapominalstwa” lub sytuacji losowych. Mamy tyle zobowiązań jak: rachunki za prąd, gaz, telefon, podatki, że zapominamy o ratach kredytu. Również sytuacje, na które nie mamy wpływu jak utrata pracy lub wypadek mogą powodować ,,przerwy” w spłatach zobowiązań finansowych. A wystarczy tylko krótki okres bez wpłaty za pożyczkę, a wierzyciel może nasz wpisać do baz dłużników.

Pożyczka bez BIK i KRD – gdzie szukać?

Kredyt dla zadłużonych jest dostępny dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Firmy pozabankowe oferują swoim klientom pożyczki nawet jeśli są oni zadłużeni i posiadają negatywny wpis w bazach. Oczywiście nie jest tak, że każda osoba uzyska pozytywną akceptację. W porównaniu do tradycyjnych banków, firmy pożyczkowe niekiedy nie sprawdzają swoich klientów w bazach przed wydaniem decyzji. Wystarczą im tylko stałe dochody w odpowiedniej wysokości. Minimum formalności i szybka decyzja – to główne zalety pożyczek bez BIK i KRD.

Zły wpis w KRD lub BIK nie zamyka nam drogi do pożyczki. Możliwe, że lista firm udzielających kredytów jest mała, co nie oznacza że ich nie ma. Wystarczy znalźć odpowiednie strony, na których są dostępne oferty bez sprawdzania w bazach – https://pozyczka4you.pl/kredyt-bez-sprawdzania-bik-i-krd/

Zadłużenie a kredyt w banku

Starając się o kredyt w instytucji bankowej musimy wiedzieć, że nasze dane będą sprawdzone w wielu bazach dłużników. Jeśli posiadamy tam negatywną historię, to z pewnością nasz wniosek będzie odrzucony. Żadne bank nie zaryzykuje pożyczenia pieniędzy osobom, które miały problemy ze spłatą wcześniejszych kredytów. Alternatywą dla takich osób są właśnie chwilówki czy pożyczki na raty od firm pozabankowych.

Jeśli wiemy, że nasza historia kredytowa jest zła, a potrzebujemy pilnie pieniędzy, to nie traćmy czasu na wypełnianie wniosków bankowych, tylko od razu przejdźmy do firm, które akceptują dłużników. Pożyczka dla zadłużonych w BIK i KRD może dać dodatkowy zastrzyk gotówki i sfinansować najpotrzebniejsze rzeczy. Warto jednak pamiętać, że jeśli mięliśmy już finansowy problem wcześniej to czy jesteśmy w stanie uniknąć go przy kolejnym zobowiązaniu?

Czy warto brać pożyczki dla zadłużonych?

Można powiedzieć, że pożyczka = ryzyko. Każde pożyczanie pieniędzy obarczone jest ryzykiem. Podpisujemy umowę z wierzycielem więc jesteśmy zobowiązani do oddania gotówki w terminie. Jeśli tego nie zrobimy, czekają na nas konsekwencje. Na początku dostajemy telefony od konsultantów bądź powiadomienia mailowe o braku spłaty. Jeśli to nie przynosi rezultatów, sprawa wędruje do działu windykacji – jest to ostatni krok przed komornikiem. Jeśli polubownie nie załatwimy sprawy z windykatorem, będzie on zmuszony wysłać sprawę do sądu. Jeśli uzyska ona status wykonawczy, następuje egzekucja.

Zanim weźmiemy pożyczkę, należy wyliczyć budżet domowy i sprawdzić czy jesteśmy w stanie ją spłacić. Warto wybrać odpowiedni okres, który będzie pasował do naszych możliwości. Zbyt krótki może powodować większe raty, co w rezultacie obciąża znacznie nasze wydatki miesięczne.

Pożyczki dla zadłużonych warto brać w momencie kiedy jesteśmy w stanie je spłacać regularnie. Jeśli nie jesteśmy tego pewni to najlepiej wstrzymać się od decyzji i poczekać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here