pożyczka całkowicie online

Dostęp do internetu stał się już w Polsce powszechny. Każdy z niego korzysta, nie tylko w celach rozrywkowych. W internecie pracujemy, robimy zakupy oraz… zaciągamy kredyty i pożyczki. Nie każdy wie, ale obecnie możliwa jest pożyczka całkowicie online. Bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie komputer i podłączenie do internetu.

Usługi bankowe przez internet

Usługi bankowe przez internetBranża finansowa chętnie wykorzystuje fakt rosnącej popularności internetu. Przenoszenie swoich usług do sieci to przede wszystkim znaczna redukcja kosztów. Utrzymywanie placówek bankowych w atrakcyjnych lokalizacjach i stałe opłacanie kilku pracowników to dość spore koszty. Utrzymanie bezpiecznego i stabilnego to znacznie mniejszy wydatek a do tego duże ułatwienie dla klientów. Z usług finansowych zaczyna bowiem korzystać pokolenie, które nie wyobraża sobie codziennego i nieograniczonego dostępu do internetu. Kiedyś egzotyczne wydawało się zakładanie konta osobistego przez internet i wykonywanie przelewów online. Baliśmy się również hakerów oraz włamań do systemu. Dziś przelewy online są na porządku dziennym. Za pomocą internetu handluje się na giełdzie i zaciąga kredyty. Systemy są na tyle bezpieczne, że ryzyko włamania i utraty środków lub danych osobistych jest ograniczone do minimum. Internet znacznie ułatwił nam dostęp do produktów bankowych.

Pożyczka całkowicie online – Jak to działa?

Zasady działania pożyczki online są bardzo proste. Cały proces jest maksymalnie zautomatyzowany dla wygody obu stron transakcji. Na początek za pomocą specjalnego suwaka określamy kwotę pożyczki oraz czas jej spłaty. System na bieżąco w czasie rzeczywistym pokaże nam wysokość ewentualnej raty. Gdy zdecydujemy się na odpowiednią kombinację będziemy musieli wypełnić wniosek pożyczkowy podając w nim wszystkie swoje dane osobowe pochodzące z ważnego dowodu osobistego. Niektóre z firm udzielających pożyczek mogą nas także poprosić o wskazanie źródła i wysokości dochodów. Po podaniu tych danych algorytm sprawdzi naszą zdolność kredytową do zaciągnięcia wnioskowanej pożyczki. W zależności od rodzaju oferty może również na podstawie naszego numeru PESEL sprawdzić historię kredytową w BIK. Zostanie wtedy wydana decyzja pozytywna lub negatywna odnośnie pożyczki. Może się również zdarzyć, że zostanie nam zaproponowana mniejsza kwota pożyczki niż wnioskowana.

Gdy zaakceptujemy warunki będziemy musieli jakoś potwierdzić naszą tożsamość. Do tego służy przelew weryfikacyjny. System poprosi nas o wykonanie przelewu w wysokości 1 gr lub 1 zł (w całości oczywiście zwracany po weryfikacji) z konta bankowego zarejestrowanego na takie same dane jak podawane we wniosku. Jeśli wszystko będzie ok to pożyczka zostanie nam przyznana w postaci przelewu na konto bankowe wskazane we wniosku.

Spłaty pożyczki dokonujemy na numer konta podany w umowie pożyczkowej. Może to być indywidualny numer konta lub ogólny, dla wszystkich klientów. W tym drugim przypadku ważne dla identyfikacji nas jako nadawców przelewu będzie podanie w tytule transakcji naszego numeru PESEL lub numeru umowy pożyczkowej. Szczegółowe informacje dostaniemy w e-mailu od firmy pożyczkowej.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki online?

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki online?Ofert pożyczkowych jest na tyle dużo, że bardzo łatwo się w nich pogubić i koniec końców wybrać tę nie do końca korzystną. W internecie reklamy kuszą nas z każdej strony. Nie ulegajmy jednak kolorowym bannerom, krzykliwym hasłom czy też tekstom uderzającym w najniższe instynkty. Aby wybrać najbardziej korzystną ofertę pożyczkową korzystajmy ze specjalnych rankingów, porównywarek oraz kalkulatorów.

Dopiero porównując kilka ofert na taką samą kwotę możemy zobaczyć jak bardzo dane oferty się od siebie różnią. Z pozoru podobne pożyczki okazują się różnić od siebie nawet kilkuset złotową różnicą w całościowym koszcie. Różnica ta oczywiście proporcjonalnie rośnie wraz ze zwiększaniem sumy pożyczki. Wszelkiego rodzaju rankingi i kalkulatory pozwalają wybrać najtańszą na dany moment ofertę pożyczkową. Możemy także na trafić na pożyczkę całkowicie darmową, bo i takie oferty się zdarzają dość często.

Kredyt zamiast pożyczki? Jakie są różnice?

Poszukując odpowiedniej pożyczki na pewno zwrócicie uwagę na to, że ich koszty są dość wysokie. RRSO może wynosić nawet kilkaset procent. Dużo tańsze pod tym względem są kredyty bankowe, jednak ich otrzymanie nie jest takie proste jak w przypadku chwilówek. W przypadku kredytów bankowych będziemy dużo dokładniej sprawdzeni pod kątem zdolności kredytowej. Możliwe, że będziemy musieli dostarczyć zaświadczenie z zakładu pracy aby udowodnić nasze zarobki. Jeśli zarabiamy zbyt mało przy jednoczesnych dosyć sporych stałych wydatkach, to możemy zapomnieć o otrzymaniu kredytu na wyższą kwotę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here