Plac zabaw: o co warto zadbać?

0
42

Place zabaw pełne kolorowych karuzeli, trampolin, huśtawek czy tuneli nadal są bardzo popularne. Co więcej pojawiają się już nie tylko w przestrzeni typowo miejskiej – np. przy szkołach, parkach, ale również w okolicy hoteli, gminnych ośrodków kultury czy domów weselnych. Organizatorzy przyjęć często chcą, aby najmłodsi goście mieli zapewnioną dobrą zabawę. Jak jednak zaaranżować takie miejsce w praktyce? Oto kilka wskazówek.

Udane aranżacje przestrzeni na zewnątrz: gotowe przepisy

Obecnie bardzo silnym trendem w aranżowaniu przestrzeni na zewnątrz są polne kwiaty. Ozdobne łąki w mieście mogą bardzo ładnie ubogacić otoczenie placu zabaw, ale należy tutaj uważać i starać się wybierać kwiaty, jakie nie przyciągają do siebie pszczół. W otoczeniu placu zabaw dobrze sprawdzą się również ławeczki i stoliki dla rodziców oraz opiekunów dzieci. Ciekawym pomysłem będzie również umieszczenie stołów do gry w szachy dla nieco starszych dzieci. W otoczeniu placu zabaw świetnie będą wyglądać wysypane kamieniem alejki spacerowe oraz wieloletnie ozdobne byliny ogrodowe.

Plac zabaw w praktyce: o tym warto pamiętać

Najważniejszym aspektem każdego placu zabaw jest bezpieczeństwo. Urządzenia powinny być solidnie zamontowane i wyprodukowane tak, aby nie zagrażać zdrowiu oraz życiu dzieci, jakie będą je użytkować. Obecnie bardzo popularne są kolorowe place zabaw dostosowane do wieku różnych dzieci. Najmłodsi potrzebują specjalnych zestawów urządzeń specjalnie dla maluchów, a dzieci w wieku przedszkolnym mogą już bawić się przy użyciu tradycyjnych huśtawek. Warto pomyśleć również o starszych dzieciach, których może zainteresować siłownia outdoorowa lub specjalnie wydzielona na terenie placu zabaw strefa street workout. Dobrą opcją na uzupełnienie każdego placu zabaw będą elementy edukacyjne jak np. labirynty, liczydło czy też gra w kółko i krzyżyk. Ciekawe propozycje w zakresie różnych interesujących urządzeń na place zabaw można znaleźć na stronie internetowej http://www.avisplacezabaw.pl/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here