Palcem po mapie? Nie! 6 pomysłów na wakacyjne oszczędności!

Pomimo że za oknem mróz szczypie po policzkach, to już teraz warto rozpocząć rozmyślenia o urlopie. Zamierzasz spędzić wakacje w Polsce, a może zdecydujesz się na daleką podróż do egzotycznego zakątka? Bez względu na wybór możesz wyjechać tam, gdzie chcesz i to nie trwoniąc pieniędzy na ostatnią chwilę!

Szybka pożyczka przez Internet na wyprawę życia to z pewnością dobry pomysł. Często zdarza się bowiem, że na wymarzone podróże brakuje zwyczajnie pieniędzy – a w wakacyjnym ferworze tym bardziej o tym zapominamy. Jakie sposoby warto wpleść w życie, by wyjechać na urlop bez obaw o swój portfel?

Jak wakacje, to tylko oferty Last/First Minute!

Jeśli uwielbiasz podróżować z biurem podróży, to rezerwacja wyjazdu może mieć sens, jedynie wybierając opcję First Minute lub Last Minute. W pierwszym przypadku to szansa na pełen wybór terminów, kierunków oraz ceny niższe – nawet o kilkanaście procent. Z kolei – druga opcja pozwoli Ci na niezapomniany wyjazd – najczęściej kilka dni, a nawet kilka godzin przed.

Ponadto – regularnie sprawdzaj zestawienia promocji lotniczych – dzięki czemu masz okazję do upolowania podróży tam, gdzie z pewnością nie zabraknie Ci słońca!

Sposób na gotówkę? Rozpocznij wietrzenie szafy!

Posiadasz w swoich włościach przedmioty, których od dawien dawna nie używasz? Nic straconego! Dlatego, by nadal nie kurzyły się na półkach lub dnie szafy, rozpocznij ich sprzedaż online. W sieci odnajdziesz wiele popularnych stron, na których bez problemu pozbędziesz się kłopotu. Ba – nie dość, że zarobisz to w dodatku pozbędziesz się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy. A to z zasadami feng shui pozytywnie wpływa na każdą domową przestrzeń!

Żyj „slow life”, aby zaoszczędzić na podróże!

Zastanów się poważnie, na co wydajesz comiesięczne wydatki. Jeśli wśród nich znajdują się małe drobnostki, jak: kawa na mieście, lunch w przytulnej restauracji czy weekendowe zakupy, w galerii to może najwyższy czas, by wprowadzić małe zmiany? Zamiast kawy na mieście, spraw sobie pyszną kofeinę w domu, a obiad w restauracji zamień na pyszności zrobione samodzielnie? Kwotę, którą uda Ci się zaoszczędzić przekaż na wymarzone wakacje!

Nie zapomnij o bonusach!

Rozmyślając o błogim wypoczynku – nie zapomnij, że każda nadwyżka w Twoich oszczędnościach ma bagatelne znaczenie! Premię za nadgodziny albo zwrot podatku również przekaż na fundusz oszczędnościowy, który wykorzystasz w okresie wakacyjnym. Takie dodatkowe pieniądze możesz wydać na zakup bezcennej pamiątki bądź wypad do regionalnej knajpki podczas urlopu.

Nie zapominaj, że oszczędzasz!

Na każdym kroku – szczególnie, gdy dokonujesz zakupów pamiętaj, że masz cel, na który musisz oszczędzać. Nie ma przebacz! Aby nie było to dla Ciebie zbyt odczuwalne, możesz skorzystać z odkładania kilku złotych mimochodem – właśnie podczas wyprawy do sklepu. Wiele banków posiada w swojej ofercie takie proste rozwiązania. Jednym z nich jest przelewanie określonej kwoty na połączone z rachunkiem osobistym, konto oszczędnościowe. Prosto i bezboleśnie – a chyba o to właśnie chodzi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here