Opakowania kartonowe- dlaczego warto je wybrać?

Każda firma, która zajmuje się produkcją lub handlem musi dbać o odpowiednie pakowanie swoich towarów. Nie tylko po to, by zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników, ale również po to, by nadać im atrakcyjny dla klienta wygląd.

Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnego rodzaju opakowań plastikowych. Wykonane z tworzyw sztucznych, np. torebki foliowe, są proste w produkci i wciąż cieszą się ogromną popularnością. Mają jednak wady, które powoli eliminują je z rynku. Największy wzrost popularności odnotowują pudełka kartonowe i nic w tym dziwnego. Wyjaśnimy dlaczego.

Wszechstronność zastosowań

Podstawową zaletą pudełek tekturowych jest ich wszechstronność. Sprawdzają się bowiem zarówno w przypadku małych przedmiotów, jak i do pakowania paczek o dużych gabarytach. Są solidne i trwałe, dobrze zabezpieczają umieszczone w nich towary. Z powodzeniem możemy pakować w nie ubrania, przedmioty, kosmetyki a nawet słodycze i suchą żywność. Nie dziwi więc fakt, że są tak chętnie wykorzystywane w wielu różnych branżach.

Estetyka i możliwości dekoracyjne

Mnogość zastosowań czy niska cena ma dla przedsiębiorców ogromne znaczenie. Nie da się jednak ukryć, że opakowanie, które wybieramy musi być również estetyczne i zachęcające klienta. Na szczęście, pudełka kartonowe nie zawodzą również w tej dziedzinie. Dają nam możliwość nadruku atrakcyjnych grafik a przy tym występują w wielu ciekawych formach jak np. modne pudełka z okienkiem, które prezentują się naprawdę efektownie. Słowem, opakowania tego typu pozwalają na zwrócenie uwagi klienta.

Ekologiczny materiał

Papier, z którego wykonywane są pudełka tekturowe w przeciwieństwie do tworzyw sztucznych nie ma negatywnego wpływu na środowisko i rozkłada się znacznie szybciej niż jakikolwiek inny materiał. W czasach rosnącego zanieczyszczenia środowiska ma to dla wielu z nas ogromne znaczenie. Można pójść jeszcze o krok dalej i wybrać opakowania z certyfikatem FSC. Ten certyfikat świdczy nie tylko o tym, że produkt jest ekologiczny, ale również, że powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rowoju i poszanowaniem praw fauny, flory jak i ludzi.

Dobra cena

Mówiąc o opakowaniach kartonowych nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej, bardzo ważnej zalecie tego typu pudełek. Jest nią atrakcyjna cena, która pozwala firmie znacząco obniżyć koszty związane z pakowaniem swoich towarów.

Podsumowując, bardzo wielu przedsiębiorców stawia na opakowania kartonowe. Warszawa jest najlepszym tego przykładem. Mieszkańcy tego miasta doceniają dbanie o środowisko i chętnie wybierają pudełka, które, gdy nie zostaną właściwie umieszczone w odpowiednim pojemniku na śmieci, szybko ulegają rozkładowi, a właściwie posegregowane, nadają się do ponownego przetworzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here