oblicz kredyt gotówkowy

Zaskoczył Cię nagły wydatek? Ślub znajomych? Awaria samochodu? Nieoczekiwany remont mieszkania? Zawsze w takich przypadkach przydają się oszczędności odłożone na koncie bankowym. Niestety, nie wszyscy zarabiają na tyle dużo aby móc odłożyć jakiekolwiek pieniądze o większych sumach już w ogóle nie wspominając. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam banki i firmy pożyczkowe oferując kredyty gotówkowe i pożyczki na lepszych lub gorszych warunkach. W reklamach wszystkie oferty brzmią fantastycznie: lekki kredyt, szybko spłacany, zerowa prowizja itd. W rzeczywistości jednak wygląda to nieco inaczej. Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest dokładnie przeanalizować ofertę danego banku i sprawdzić ile tak na prawdę kosztuje proponowany nam kredyt. Oblicz kredyt gotówkowy przed podjęciem decyzji – Tak powinno brzmieć hasło każdego kredytobiorcy.

Oblicz kredyt gotówkowy – Z czego składa się koszt kredytu?

Oblicz kredyt gotówkowy - Z czego składa się koszt kredytu?Na koszt kredyty gotówkowego składa się tak na prawdę niewiele zmiennych. Przede wszystkim jest to oprocentowanie czyli marża banku. Niektóre banki oferują promocyjne, zerowe oprocentowanie ale podnoszą przy tym inne koszty kredytowe więc koniec końców i tak sporo zapłacimy. Na oprocentowanie oprócz czystego zarobku banku składa się także tzw. składka WIBOR czyli stawka po jakiej banki pożyczają sobie nawzajem pieniądze. Jest ona zmienna, dlatego w trakcie trwania umowy kredytowej możemy zauważyć niewielkie zmiany w wysokości raty kredytowej. Nie są to jednak na tyle duże wahania aby były uciążliwe. Marża banku jest niezmienna. Może być zmieniona jedynie za pomocą aneksu do umowy, który muszą podpisać obie strony. Łączne oprocentowanie kredytów gotówkowych to w przypadku promocyjnych ofert około 10% w skali roku do maksymalnie 40% w najmniej korzystnych ofertach.

Oprócz oprocentowania istotny wpływ na koszt kredytu ma także wspomniana wyżej prowizja za jego udzielenie. Zazwyczaj wynosi ona kilka procent wartości kredytu. Banki, w zależności od aktualnej promocji mogą zrezygnować z pobierania prowizji na rzecz większego oprocentowania i odwrotnie. Dlatego analizując każdą ofertę kredytową warto dokładnie przyjrzeć się zapisom dotyczącym tych dwóch składników całkowitego kosztu kredytu.

Niektóre banki mogą również wymagać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu, na wypadek gdybyśmy stracili pracę lub zdolność do jej wykonywania. Jest to dla banku dodatkowe zabezpieczenie a dla nas dodatkowy koszt, który może dosyć istotnie wpłynąć na ratę kredytu. W większości przypadków ubezpieczenie nie jest jednak wymagane więc można z niego zrezygnować.

Wszystkie składniki mające wpływ na koszt kredytu wyrażane są w ujęciu rocznym jako RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania) i jest to tak na prawdę jedyna wartość, która pozwala realnie porównać oferty kilku banków. Informacja o wysokości RRSO musi być podana przy każdej ofercie kredytowej, niestety zazwyczaj napisana jest najmniejszym możliwym drukiem.

Po co się męczyć? Kalkulator kredytowy!

Gdy już wiemy co składa się na koszt kredytu możemy w łatwy sposób korzystając z informacji zawartych w ofertach kredytowych obliczyć całkowity koszt oraz wysokość miesięcznych rat. Liczenie może jednak okazać się żmudne i pracochłonne. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kalkulatora gotówkowego, który wszystkie obliczenia wykona za nas w kilka sekund. Taki kalkulator można znaleźć np: https://kalkulator-kredytowy.t-mobilebankowe.pl.

Po co się męczyć? Kalkulator kredytowy!Istnieją dwa typy kalkulatorów. W jednym z nich musimy podać wszystkie dane takie jak wysokość kredytu, okres spłaty, oprocentowanie i prowizja. Na ich podstawie kalkulator wyliczy to co nas interesuje, czyli łączny koszt kredytu oraz wysokość miesięcznej raty. W drugim typie, który można bardziej nazwać rankingiem lub porównywarką, podajemy jedynie kwotę kredytu oraz okres spłaty. System wyliczy wysokość raty i koszt kredytu we wszystkich dostępnych aktualnie ofertach i posegreguje je w kolejności od najbardziej korzystnej do tej najdroższej. Dzięki temu w kilka chwil poznamy oferty kilkunastu banków i zobaczymy jak bardzo te oferty się od siebie różnią.

Czy każdy może dostać kredyt?

Podstawowym warunkiem do otrzymania kredytu jest posiadanie ważnego dowodu osobistego. Oprócz tego musimy oczywiście posiadać zdolność kredytową. Jeśli nie mamy stałych zarobków i nie potrafimy ich udokumentować to o kredycie możemy zapomnieć. Również jeśli posiadamy stała pracę, to w przypadku zbyt niskich zarobków również możemy mieć nie lada problemy z uzyskaniem kredytu. Szczególnie w przypadku większych kwot. Oprócz zarobków ważne są także wydatki. Zarówno te związane ze spłatą zobowiązań jak i stałe wydatki. Dopiero na podstawie różnicy pomiędzy dochodami a wydatkami obliczana jest nasza zdolność kredytowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here