O czym pamiętać przy pracy przy komputerze

W czasach kiedy coraz więcej z nas pracuje przy komputerze zapominamy co jest dla nas ważne i zdrowe. Siadając przed komputerem często czas leci w mgnieniu oka a po całym dniu patrzenia się w monitor nasze oczy oraz plecy nie czują się najlepiej. Jako pracujący w domu nomadzi pragniemy wam podpowiedzieć kilka tipów aby wasza praca przy komputerze nie przyniosła wam więcej szkody niż to warte.  Musicie brać pełną odpowiedzialność jak pracujecie przy komputerze bo oprócz tego, że jest to wygodne to musicie pamiętać, że wygodnie nie znaczy zdrowo. Leżenie podczas pracy przy komputerze czy też siedzenie na niewłaściwym krześle może skończyć się w przyszłości bólami i pretensjami do całego świata. Czytajcie dalej a będziecie wiedzieć na co zwracać uwagę.

Punkt pierwszy, czyli to w jakiej pozycji pracujemy

Pracując przy komputerze musisz pamiętać, że dobra pozycja jest bardzo ważna. Home Office nie oznacza, że możesz pracować w łóżku na leżąco czy na kanapie rozłożony jak puzzle z 5000 elementów. Oczywiście każdy ma czasem gorszy dzień i chcę popracować w łóżku i raz na jakiś czas nie zaszkodzi jednak jest to mało efektywne. Nasza praca powinna być wykonywana na siedząco bez otoczenia, które będzie nas rozpraszać od zadań do wykonania. Osobiście bardzo irytują mnie osoby, które mówiąc o pracy w domu wyobrażają sobie całodzienne leżenie w łóżku. Takim sposobem rozleniwimy się i przestaniemy realizować założony target.

Ochrona oczy przy pracy na komputerze

Wielu początkujących pracowników, którzy przez pandemie zostali „skazani” na pracę w domu przy komputerze nie przywiązuje jeszcze wagi na dbanie o swój wzrok. No właśnie, jeszcze nie przywiązują, ponieważ nie wiedzą jak bardzo ważne to jest. Możecie nam wierzyć lub nie, ale nasz wzrok jest coraz słabszy, jeśli codziennie patrzymy w monitor po osiem godzin bez żadnego zabezpieczenia naszych oczu. Najprostszym rozwiązaniem, aby chronić nasz wzrok są okulary do komputera, które samą formą nie wyróżniają się od tych korekcyjnych. Różnią je szkła, które do nich zastosowano. Okulary do komputera posiadają szkła z powłoką zapobiegającą przedostawaniu się światła niebieskiego do naszych oczu. Światło niebieskie pogarsza nasz wzrok co jest ogólnie wiadome, a monitory w komputerach czy ekrany telefonów emitują go najwięcej.

Praca przy komputerze nie może trwać za długo

Zbyt długa praca przy komputerze może na nas źle wpływać ze względu na wiele czynników. Nasze ciało nie jest przyzwyczajone do 8 godzinnego siedzenia w jednym miejscu. Warto rozprostować swoje kości przynajmniej 3 razy w ciągu naszego etatu. Dobry będzie też spacer, który dotleni nasz mózg. Zdecydowanie polecamy także zdrowe przekąski do pracy. Mogą to być świeże owoce takie jak jabłka czy pomarańcze lub ciastka zbożowe dające nam energię na kilka godzin. Gdy sił mało a pracy dużo nie bój się sięgnąć też po kawę – jednak nie łącz jej z papierosem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here